| Cossmo a întrebat:

Stie cineva cum se poate face un remix? Daca este vreun program sau ceva? Remix sa fie, nu mix.Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Poti face mixuri cu: VirtualDJ, DJ Mixer Pro, Mobile DJ PRO, MP3 Remix, BPM Studio Pro, MixVibes Home Edition, Pacemaker Editor, DSS DJ, Zulu DJ. Cu aceste programe poti remixa/mixa (tot acelasi lucru e) muzica pe care tu o doresti... Iar daca ai si un player dj, adica mixer de a mixa si ai conecta la PC mixerul, va iesi mult mai frumoase remixurile tale.

| Cossmo explică (pentru RareşTPUro):

Dar cum pot sa modific sunetele(drop-urile)? Sau sa adaug altceva pe langa cele originale, Fara sa iau bucati din alte melodii ca la mixuri?

| RareşTPUro a răspuns (pentru Cossmo):

Pai, poti sa faci asta cu Virtual DJ, dar nu stiu cum sa-ti explic in scris ca sa poti intelege... Voi cauta pe youtube un tutorial cum se poate face si il voi pune aici.

| Cossmo explică (pentru RareşTPUro):

Multumesc mult! o sa astept.

| RareşTPUro a răspuns (pentru Cossmo):

Aici am gasit un tutorial. Fa exact ca si el. www.youtube.com/watch?v=tG3FeNh5oos

| Cossmo explică (pentru RareşTPUro):

Asta e vocea happy dar cum pot sa fac sunete? dropuri, daca se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce am inteles eu Traktor este destul de bun pentru facut remixuri.

| Cossmo explică:

Bun,dar cum adaug sunetele(drop-uri) noi in remix? Sau sa le modific pe cele originale?