| Pinocchio a întrebat:

Unde a ajuns lumea asta?
Sa castiga concursul Eurovision un transexual?
Nu putea un BARBAT sau o FEMEIE sa canta aceasta piesa la concurs?
Inseamna ca, incet nu mai va avea valoare nimic ce e normal si firesc.
Piesa cantata de acest "mutant" este buna, nu asta ma deranjeaza, ci faptul ca se promoveaza tot mai mult lucruri aberante.

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Mie nici nu mi-a venit sa cred cine a castigat..Prima mea intrebare a fost: "Ce e asta? Barbat sau femeie?". Eurovisionul nu mai e de mult un concurs de muzica si noi in loc sa oprim "ciudateniile" astea le incurajam.Nu a castigat datorita melodiei( erau alte melodii mult mai frumoase care ar fi meritat sa castige: Suedia, Norvegia, chiar si Romania), ci a castigat pentru ca Europa de vest incurajeaza ideea asta de a fi "transexual"..Asta e viata.Nu vezi ca in loc sa evoluam noi ne distrugem singuri? Distrugem ideea de familie, de iubire.

75 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Acesta e un talent şi o prezenţă scenică desăvârşită:
http://youtu.be/TP1DF-_PfwU

Iar dezgustător, aberant şi anormal este ceea ce faci tu.

Problema e la tine, Riссi.
Însănătoşire grabnică!

| Pinocchio explică (pentru NOname):

NOname esti raportat pentru jignire!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pinocchio):

Noname: Ce jigniri, Riссi?

Măi, măi, tu discriminezi, jigneşti, desconsideri o întreagă categorie de oameni şi tot tu te dai jignit?

http://www.tpu.ro/......a-castiga/

Mersi pentru ignor. De s-ar rezolva toate atât de uşor în viaţă.

| Polaris a răspuns (pentru Pinocchio):

>NOname esti raportat pentru jignire!
butthurt
http://fireden.net/4chan/images.4chan.org//vg/src/1374194697790.gif

| Pinocchio explică (pentru anonim_4396):

Ca sa vezi ce metode au unii, dupa ce le dai afara pe usa vor sa intra pe geam.
L-am bagat la ignor pentru ca merita si asta inseamna ca nu mai doresc sa imi comenteze nici o postare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pinocchio):

Nu e prea dragut sa fii desfiintat de cineva...
de tine ar trebui sa se ia toata lumea pentru ca ai un avatar asa de adorabilhappy

| Polaris a răspuns:

Nu există normalitate. Nu există firesc. Totu-i în capu' vostru, aka în standardele impuse de societatea actuală. Standarde schimbătoare, de altfel. Nu e mare chestie, prietene, nu fi așa revoltat.
Fiecare are dreptul să se simtă ok în propria piele. Dar oricum, deșertăciunea deșertăciunilor, toate sunt deșertăciuni.

| Pricked a răspuns:

Şi ce te doare pe tine?
Dacă piesa a fost bună, lasă-l/o să-şi culeagă laudele, respectiv jignirile.

| Pinocchio explică (pentru Pricked):

Am mentionat in postarea ce ma deranjeaza.

| Pricked a răspuns (pentru Pinocchio):

Ai precizat că merita să câştige şi asta ar fi ceea ce contează; iar dacă nu mă înşel, în cadrul acestui concurs, concurenţa este între voci, nu între posesorii lor.

P.s.: aminteşte-ţi pe cine au trimis românaşii noştri anul trecut: http://newstiriromania.ro/wp-content/uploads/2013/05/cezar-ouatu.jpg

| Pinocchio explică (pentru Pricked):

Mda, Cezar a fost o catasrtrofa.

| Narcis2007 a răspuns:

Eu nu as fi avut nimic cu el/ea daca nu ar fi avut barba

| Zazu a răspuns:

Vorba aia:No books, no fu***cking.
D-aia nu ma uit eu la tv de vreo cativa ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu s nici rasist, nici homofob da asta parca a fost prea de tot, macar de isi radea dracu barba aia

| Pinocchio explică (pentru suntserios):

Nu peste mult timp ne vom trezi ca o tara o sa-si aleaga un presedinte transexual, sper sa nu fie Romania...

| Holiday a răspuns:

Ce importanta are ca e femeie, barbat, transexual, hermafrodit sau mai stiu eu ce? Singura discutie ar trebui sa fie daca a castigat pe merit, adica daca a avut cea mai buna melodie si interpretare. Si da, atat melodia cat si interpretarea au fost foarte bune, deci merita.
El de fapt nici nu e chiar transexual, mai degraba e travestit, in viata de zi cu zi arata ca un barbat, apropo, ala nu e parul lui, e peruca, si mai mult decat atat, nici barba nu e adevarata, e pusa, lui ii creste barba evident dar se rade.Aici a fost vorba de marketing, de a atrage atentia...
Nu e primul transexual care castiga Eurovisionul. Acum cativa ani Dana International, tot un transexual, reprezentand Israelul a castigat.

| cristimihailov a răspuns:

Daca tu ai fii fost transsexual sau fara gen sau homosexual si ai fii castigat eurovision, ai fii vrut ca lumea sa se bucure pentru tine sau sa se uite la problemele tale?

| Pinocchio explică (pentru cristimihailov):

Nu ma pot imagina decat asa cum sunt, adica ok, deci nu pot sa-ti raspund la intrebare.

| sublime89 a răspuns:

Pai daca piesa este buna, atunci nu vad care e problema. Pana la urma, ar trebui sa fie un concurs de muzica. E adevarat ca n-a fost nici cea mai buna, dar a iesit in evidenta datorita imaginii.

| MskDesign a răspuns:

Sa imi scuzi critica, dar cred ca esti putin cam inapoiat.Ce treaba are sexualitatea declarata a concurentului cu modul in care canta? Daca era o maimuta care reusea sa cante precum castigatorul eurovisionului, ce mai spuneai?

| Pinocchio explică (pentru MskDesign):

Daca castiga o maimuta atunci inseamna ca acest concurs ar fi fost pe alt program, de exemplu pe Animal Discovery.

| Duucu a răspuns:

Eurovision e 5% talent, 50% prezență scenică si 45% pile.N-ai ce face, oameni ca ei sunt, au fost și din păcate se vor înmulți ca insectele în viitor (ironic).
Comoditatea duce la homosexualitate, transexualitate și toate cele.Străbunicii mureau intoxicați în lagăre, iar strănepoții vor purta rochii și se vor pensa...
Totuși, chestia aia avea cuc? thinking

| Pinocchio explică (pentru Duucu):

Dracu stie daca avea cuc sau nu, nu-mi pasa ce are acolo jos.
Ai mare dreptate in tot ce ai scris.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duucu):

"Comoditatea"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duucu):

Http://youtu.be/Kwt7Eol-_6Q?t=2m23s

| mODIN a răspuns:

Si care e problema? E un concurs de muzica pentru dumnezeu.Melodia conteaza nu cine o canta.

| MaliciousDeath a răspuns:

Mereu se vor promova lucruri "aberante" dpdv ale unora.Nu-ti plac? Inchide-ti televizorul. Daca-ti place sa mananci tot ce ti se ofera, ai tot dreptul sa taci cand te loveste indigestia.

| aumih16 a răspuns:

Eu am avut cosmaruri cand a castigat asta!

| aumih16 a răspuns:

In 2007 daca ma uitam de exemplu la concurs si il vedeam pe ala verka serdiucika sau verka serduchka cu piesa dancing lasha tumbai sigur visam urat si atunci!

| aumih16 a răspuns:

Atunci in 2007 a castigat marija serifovic cu piesa molitva! nici aia nu mi s-a parut speciala! ma rog gusturile nu se discuta! in 2006 nu m-am speriat colo cand au castigat cei de la lordi cu hard rock hallelujah! ce moment au avut astia atunci mama mama! amintiri!

| LegionarulRoman a răspuns:

Pe langa faptul ca au fost altii mult mai buni...

Ati observat ca toti ziceau "diversitatea a castigat! "? Nu ziceau(cum ar fi trebuit) " talentul a castigat! ".

| Theo94 a răspuns:

Eurovision nu mai este doar un concurs de muzica, este folosit si finantat de catre oameni dubiosi, "invizibili" si folosit in scopuri obscure pentru promovarea a ceva ce nu este normal ca fiind normal si legal.
Cum a mai spus cineva de pe aici concursul a fost aranjat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaa Conchita Daaaaaaaa!

| Pinocchio explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa spui cu asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pinocchio):

Ce poti avea impotriva unei combinatii de isus cu kim kardashianlaughing) ce?
ai suferit vreodata sa fii nebun si sa iti faci miscarile in secret ca la final dupa ce nu a mai ramas nimic din tine sa fii inteles? ca un phoenix

| Pinocchio explică (pentru anonim_4396):

Nu am suferit de asa ceva, nici nu doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu stiam nimic. Dar am aflat ieri dimineata de la 2 babe in autobuz care se mirau ca si tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om care gandeste.
Si pentru fanatici, acum sunt 70 de raspunsuri, nu mai sunt 69 mwahahahahah

| 0x11111051 a răspuns:

Acum inchipuiti-va ca cu timpul asta va deveni un lucru normal (in SUA si Franta deja e normal).

Oare nu v-ati teme pentru copii Dvs?

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Parerea mea este ca a castigat datorita luptei tot mai aprise a mai multor tari din UE pentru acceptare si integrarea in societate a comunitatii din care face si el parte. E ceva de genul "Ia uite domne` a avut curajul sa intre intr-o astfel de competitie internationala, in care toata Europa il vede, si nu ii este rusine pentru inclinatia lui sexuala. Hai sa-l votam!"
Nu mi se pare cine stie ce melodia catata de el.
Inainte de a injura Austria, trebuie sa tinem cont ca ne-au acordat punctaj mare, 8 puncte. Da, am vazut oameni care au inceput sa injure Austria.

| Pinocchio explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Cred ca ai ceva dreptate.
Si in acest concurs exista politica.
Nu-mi pasa ca Austria a acordat puncte Romaniei, pentru ca nu are valoare, piesa era cam slaba.

| suntserios a răspuns (pentru TechnologyWebBrowsing):

Corect a fost o chestie de imagine si politica...

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru Pinocchio):

Cu siguranta, geo-politica este mai mult decat sesizabila in acest concurs. Unele tari se ajuta intre ele acordandu-si punctaj mare, tarile mai mici acorda punctaj tarilor invecinate cu influente puternice asupra lor, etc.
Eurovision se vrea un concurs muzical cu pretentii, care pune accentul doar pe muzica, dar in ultima vreme s-a prostit.

| Pinocchio explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Asta zic si eu, nu ai vazut fetele din Rusia cum au fost huiduite?

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru Pinocchio):

Am vazut. in cazul asta, ce a accentuat parerile publicului au fost si conflictele din ultima vreme in care este implicata Rusia. Nici nu au mai tinut cont de muzica.

Lasand asta la o parte, ceea ce ma surprinde este faptul ca Franta a terminat pe ultimul loc cu doar 2 puncte.

| Pinocchio explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Corect, din pacate fetele au fost "pedepsite" din cauza lui Putin.

| Pinocchio explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Nu mai stiu unde am auzit ca Franta nu are prieteni, probabil nu are nevoie de ei, e de bine sau nu asta ramane de vazut.

| Melcul a răspuns:

Eu unul stau sa ma gindesc daca vreo tara precum Rominia se prezenta cu peraoana care a cistigat aseara Eurovison ce spunea presa din toata Europa.

| Pinocchio explică (pentru Melcul):

Iti spun eu, daca Romania ar fi concurat cu acest tranvestit in mod sigur NU ar fi castigat.

| Melcul a răspuns (pentru Pinocchio):

Ma refer la comentariile presei din Europa.

| Pinocchio explică (pentru Melcul):

Sigur ca vor fi multe critici, dar raul s-a intamplat deja, iar mintea tinerilor cu asa ceva se poate manipula mai mult.
Multi tineri o sa vada ca un exemplu de urmarit, ceea ce nu mi se pare un lucru bun.

| Melcul a răspuns (pentru Pinocchio):

Eu cred ca toata presa ne ar fi facut cu ou si cu otet.

| contαbαndonαt a răspuns:

Nu stiu cum este cu Eurovision-ul, nu m-au interesat astfel de concursuri televizate, nu cunosc politica acestuia si nici ce fel de aranjamente se fac in cadrul acestuia si ce masuri sint luate pentru ca acestea sa fie indeplinite, insa, din curiozitate, mi-am luat putin timp sa trag cu ochiul pe youtube la castigatorul din acest an al Eurovision-ului, doar pentru a intelege pentru ce atata cleveteala in jurul acestui subiect. Aparent, unii oameni nu au nimic mai bun de facut decat de a arunca, ca de obicei, cu noroi in ceea ce le inspira frica/ura/scarba,,, anormal" in cazul de fata.Pentru ca, draga, noi astia mai "civilizati", avem un asa zis,, set de valori morale", oh dear, si tot ceea ce nu se afla-n conformitate cu acele,, reguli nescrise" este pe langa si deci trebuie eliminat.Adica,,,mutant", uau, ce-mi place logica ta big grin, dai dovada de inteligenta si bun simt totodata, o mica plecaciune din partea publicului, bravo.Si poate pe viitor, ne vei oferi si noua din intelepciunea ta, de ce e bine sa discriminam si sa discreditam o pers., ups, mutant*, ma scuzati, in functie de simplele preferinte si decizii ale acestuia, luate in viata sa, si care nu raneste pe nimeni/incalca vreo lege ori ofenseaza, bine, poate decat orgoliul dvs. incomensurabil.

Stiu, putin cam dur, dar ai nevoie si de un comentariu ca al meu, sa realizezi cat de nedrept poti judeca pe cineva.
O zi buna.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Prietene, Austria e una dintre cele mai bogate ţări din LUME, au standarde de viaţă extrem de ridicate, şi vii tu din România să-i judeci pe ei? Încet încet, sper să ne trezim dracu şi să lăsăm căcaturile astea ieftine. La noi intrii în spital cu 2 boli şi ieşi cu 5, nu exista educaţie, nu există şanse reale, nu există nimic, da avem "morală". ce căcat de morală e asta mă? Să fii cu o super ţară un super jeg european? De aia nu mai poţi tu, că a venit ăla/aia cu barbă? Apreciează talentu`, dacă nu... gândiri înapoiate, după ce că suntem săraci şi vai de noi, nici măcar să învăţam/apreciem de/pe la alţii nu putem.

| Pinocchio explică (pentru AdrianDihoricescu):

Nu-mi pasa ca e vorba de Austria sau alta tara.
In orice tara majoritatea oamenilor sunt inca normali, dar vad ca o iau in fata tot mai multi pe cale gresita.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Pinocchio):

Care-i ţara aia? Dă-mi exemple te rog... că îţi garantez că toate ţarile "normale" pe care mi le zici, sunt Romania Reloaded. Vezi frate care-s cele mai bogate state din Europa şi vezi ce pozitii au faţă de "homosexuali/transexuali/albi/negri/verzui". Arată-mi o singură ţară prosperă, care să fie bătută in cap când vine vorba de dreptul fiecăruia la individualitate. Nu o să găseşti, te asigur, pentru că doar ăştia ce n-o duc bine şi au un nivel de viaţă scăzut, doar pe ăştia îi doare undeva de cum alege altu să fie. În rest. Italia/Franţa/Germania/Anglia/Spania/Olanda, toate-s cu capu pe umeri şi nu au gândiri din astea "morale". (De SUA nici nu zic, că acolo deja, chestiile astea sunt duse la extrem, nici nu ştii cum să te mai exprimi ca să nu jigneşti)

| Pinocchio explică (pentru AdrianDihoricescu):

Stii ce a avut comun Ceausescu si Hitler?
Nu le suportau cei care erau deviati sexual.
Oare tu te-ai bucura daca de exemplu copilul tau care se naste baiat ulterior devine transexual? sau ai prieteni cu care te afisezi in public?

| 2Low a răspuns:

De cantat a cantat bine! Dar macar barba jos!
Disgusting!

| ChrissD a răspuns:

Nu este normal asa ceva pana la urma eu cred ca este mai bine sa nu poata sa participe pentru ca te vede o tara in treaga... putea macar sa se rada.

| piratuu a răspuns:

Nu e transsexual, e doar travestit. Transsexual inseamna altceva. Inca are organele barbatesti.