| KhludCiprian a întrebat:

A fost voia lui Dumnezeu ca intrarea Austriei sa castige Eurovisionului?

Este Dumnezeu de partea Romaniei daca ea castiga la fotbal sau intr-un razboi?

Care ar fi mesajul ce trebuie inteles?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Mă rog, Conchita Wurst e doar o drag queen/drag artist şi o susţinătoare a LGBT. Nu pune foarte mult accent pe propria orientare sexuală, este ceva mai învăluită în mister şi oricum nu prea contează.

Mă bucur, xochipilli, că pe mami tău a făcut-o să-şi reconsidere părerea.
Înseamnă că proiectul Conchitai, care promovează libertate, drepturile de om egale, diversitate, individualitate, toleranţă, acceptare, iubire...şi-a atins scopul - măcar o persoană s-a schimbat în bine (şi va otrăvi mai puţin oamenii din jur cu ură, homofobie, intoleranţă, ignoranţă...).

http://www.independent.co.uk/......50504.html

"I told him I don’t want to be a woman. I am just a working queen and a very lazy boy at home," she said.
"The beard is a statement to say that you can achieve anything, no matter who you are or how you look," she said.

55 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aşa era şi în războaie, mai ales cele religioase. Fiecare striga "Dumnezeu e cu noi", dar într-un final tot trebuia cineva să piardă.

Cât despre Conchita Wurst, m-a făcut foarte mândră.
http://youtu.be/TP1DF-_PfwU

Şi dacă zeul homofob al homofobilor chiar ar exista, iar "Dumnezeu e cu noi" ar fi mai mult decât o autoîncurajare/autoamăgire, presupun că de ciudă şi draci ar mai da vreun potop, ceva...aşa, din iubire. :))

NOname
| NOname a răspuns:

Un interviu interesant cu răspunsuri direct de la sursa.
http://youtu.be/pr_TEMCmKr8
E fermecătoare. :)

NOname
| NOname a răspuns:

Încă un interviu plin de farmec, înţelepciune, sinceritate şi carismă.
http://youtu.be/xMbtsbXvZ6I

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu nu se baga in asemenea lucruri. Fapte10:34,35

| sublime89 a răspuns:

Iti dai seama ce ar insemna ca d-zeu sa ia partea cuiva intr-o intrecere, fie ea sportiva sau nu. Ar trebui sa ia partea celor mai credinciosi, si celor care s-au rugat mai mult. Asta ar insemna ca valoarea concurentilor n-ar mai conta. Deci daca am avea un meci de fotbal sa zicem, si ar juca o echipa de amatori foarte credinciosi impotriva celei mai bune echipe din lume, sa zicem Real Madrid, echipa de amatori ar castiga. E clar ca d-zeu nu are loc in niciun fel de competitie. Acolo conteaza doar valoarea si norocul. Fiecare e convins ca d-zeu e cu el, dar cineva tot trebuie sa piarda, tot timpul. Stii intrebarea aia: "Daca d-zeu e cu noi, atunci cine e cu ei?"

| MskDesign a răspuns:

laughing
Nu vreau sa supar pe nimeni, dar cateodata pareti cam caraghiosi cu astfel de intrebari! Cred ca ar trebui mai bine sa ne intrebam intr-o lume tehnologica daca mai avem nevoie de religie.Pai nu cred ca este de partea Romaniei si a niciuneia dintre tarile europene. Daca tot ai pus accentul pe succes, vreau sa iti aduc aminte ca cel carea castigat eurovisionul este transexual si sigur nu este pe placul lui Dumnezeu, pentru ca din privinta religiei acea persoana este contranaturii.Eu iti spun ca religia este contra naturii, pentru ca natura, clima, inteligenta umana este intr-o continua schimbare.

| Moisie a răspuns:

Evident ca a fost voia Dumnezeului crestinilor numit si Lucifer.
Tot asa cum voia falsului Christos, este aceea ca Romania sa traiasca in mizerie si saracie astfel incat sa isi doreasca sa ajunga in "imparatia sa" (care este Iadul) pentru ca Iadul are nevoie mai ales de oameni antrenati sa traiasca in conditii diabolice, exact ca in Iad! Si a-ti trada conditia umana... asta este unul din cele mai negative lucruri ce le poate face un om!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, eu nu strivesc corola nimanui
cred ca ea a convins-o pe mama care este foarte religioasa si foarte homofoba ca homosexualii nu sunt rai (ce e bun e si divin) si acum citeste niste informatii despre asta pentru mine asta este nu stiu o realitate transcendenta…laughing)?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Such a sweety
si eu sunt o low budget queen acum am incercat sa fac paste si m-am uitat cinci minute la apa apoi mam tarat in durere inapoi in pat
nu am nimic cu homofobii

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Eşti o queen simpatică şi extraterestră, dar prea tolerantă cu intoleranţa.
Nici cu misoginii nu ai nimic? Nici cu rasiştii, naziştii...? Iar cu adepţii sclaviei?
Dacă toţi nu ar avea nimic cu ei şi le-ar da liber la încălcarea drepturilor celorlalţi, cum crezi, cam cum ar arăta lumea şi, de-a lungul timpului, câţi la sută din populaţia planetei ar trăi în chinuri sau ar fi exterminaţi?

| KhludCiprian explică (pentru NOname):

Intr-adevar, bunatatea oamenilor a castigat! Ma bucur de o astfel de decizie!

| NOname a răspuns (pentru KhludCiprian):

Da, şi pentru mine e un motiv de mândrie şi bucurie.
Îmi pare bine că umanitatea începe să se deschidă la minte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Nu stiu Draga Noname, cand sunt contra lor nu fac decat sa ma idolatrizez, m-ammsaturat de idolatrizare de fiecare data cand incerc sa chem durerea imbracand-o in lumina si paturi dragute in mine eul meu este prea mare sa ii faca loc
ce e dincolo de cum se comporta, cand nu imi este frica de ei, am nevoie sa vad dincolo de asta am nevoie sa ma rog pentru colerici si criminali si dispretuitori si cei care nu se descurca si care nu pot sa se umileasca
dar nu se poate sa fac asta nu? doar sa vad lumea cu iubire
dar maine frica o sa distruga tot, intotdeauna frica
great deal
tell me how I fear it, i buy prejudice for my health

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă rog, Conchita Wurst e doar o drag queen/drag artist şi o susţinătoare a LGBT. Nu pune foarte mult accent pe propria orientare sexuală, este ceva mai învăluită în mister şi oricum nu prea contează.

Mă bucur, xochipilli, că pe mami tău a făcut-o să-şi reconsidere părerea.
Înseamnă că proiectul Conchitai, care promovează libertate, drepturile de om egale, diversitate, individualitate, toleranţă, acceptare, iubire...şi-a atins scopul - măcar o persoană s-a schimbat în bine (şi va otrăvi mai puţin oamenii din jur cu ură, homofobie, intoleranţă, ignoranţă...).

http://www.independent.co.uk/......50504.html

"I told him I don’t want to be a woman. I am just a working queen and a very lazy boy at home," she said.
"The beard is a statement to say that you can achieve anything, no matter who you are or how you look," she said.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:))
http://www.youtube.com/watch?v=AoyniYxBc3Y

Nu rugaciunile te ajuta sa obtii ceva ci NOROCUL si desigur propria capacitatea de a face lucrurile sa mearga!

| Ben00 a răspuns:

Sunt sigur ca nu-L intereseaza show-bizul sau fotbalul. Am inteles ca esti din fostul spatiu urss, citeste de prin vietile sfintilor din Rusia, au fost si in timpul comunismului, daca vrei sa intelegi ceva despre smerenie, fidelitate, bunatate.

| KhludCiprian explică (pentru Ben00):

Daca nu te intereseaza, sari peste intrebare! Nimeni nu te pune sa raspunzi daca nu esti interesat.

De asemeni, comentariile de viata mea personala si ce sfinti sa urmez, tot nu are ce cauta pe un mesaj public. Asta ca sa intelegi despre a te manifesta nu la coltul strazii, cel putin.

Multumesc de intelegere!

| Ben00 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Ai postat o intrebare in care il pui pe Dumnezeu arbitru peste entertainment, si ti-am raspuns. N-o fa pe femeia violata, maistre.

| KhludCiprian explică (pentru Ben00):

"Am inteles ca esti din fostul spatiu urss, citeste de prin vietile sfintilor din Rusia, au fost si in timpul comunismului, daca vrei sa intelegi ceva despre smerenie, fidelitate, bunatate. "
Asta am raspuns, trebuie sa iti impart pe silabe dragul meu?

Sau trebuia sa iti raspund reciproc cu un curs de logica sau de argumentare? Sau sa dau exemple in care crestini "adevarati" au omorat sau violat altii?

Nu o fac, raspunsurile gratuite spre a citi sau a face, nu aduc nimic la raspuns, nu-i asa?

Daca nu esti convins iti dau un exemplu clar: am auzit ca esti in Romania si o buna parte din banii ce pot ajuta oameni in nevoie, bolnavi sunt "investiti" intr-o catedrala. Ar trebui sa protestezi in favoarea celor suferinzi, macar cum Isus te-a invatat!

| Ben00 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Cum a ma-si banii care ii pot ajuta pe saraci sunt tot timpul cei cu care se construieste catredala, nu cei din Eurovision sau fotbal? Stii cat costa un Ronaldo?
Si aum a ma-si pe rubrica asta violatori si criminali au fost, in principal, crestini?
Nu-i o politica de 2 lei?
Eu unul am incetat sa mai combat teoria si accept ca fiecare baba din biserica ascunde arme albe. multumit? si toti saracii de pe lumea asta ar putea fi salvati dintr-o singura tzata, banii catredalei... dormi cu pace.

| KhludCiprian explică (pentru Ben00):

Bineinteles ca stiu cat costa un Ronaldo (sau pot banui) idem Eurovision, idem catedrala.

Dintr-o intamplare, catedrala este in controlul tau in a protesta si esti intr-o tara unde poti sa protestezi pentru asta. Vrei sa pichetez consulatul romaniei in Belarus? Acolo sunt vreo 5 angajati de toti!

Legat de mama fiecaruia, nu comentez, e pur si simplu ca daca te gandesti, scoala din care ai invatat sa citesti e facuta din bani munciti, ce ti-au dat oportunitatea unui serviciu. O catedrala in mod obiectiv nu ofera acelasi beneficiu societatii tale. Idem si un spital (sau mai multe) facute din aceleasi fonduri!

De aceea imi mentin argumentul: daca tot vrei sa dai sfaturi pentru mine, macar urmeaza ceea ce stii deja: o catedrala gigant incalca absolut tot ce cica iti zicea Isus. Stii tu, cand i s-au aratat lui Isus cica regatele lumii si bogatiile lor, Isus i-a indepartat! Vrei sa iti zic ce a zis? Nu crezi tu ca si crestin sa ai o astfel de atitudine?

Nu trebuie sa citesti NIMIC extra, doar sa iei atitudine! Asta inainte de a imi spune ce mari sfinti ortodocsi sunt pe taramurile estice!

| Ben00 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Nu da lectii de comportament si de atitudine, comunistule.
O catedrala nu incalca cuvintele lui Iisus; El mergea deseori si se ruga in templul iudaic, care era unul foarte mare.

Raspunsul meu a fost unul de bun simt Dumnezeu nu e mediator in showbiz, vezi ce inseamna smerenie, bunatate si fidelitate in vietile sfintilor, rusi sau care vrei daca esti alergic la sfintii rusi. dar cred ca esti alergic la tot ce inseamna crestinism.

| KhludCiprian explică (pentru Ben00):

"Nu da lectii de comportament si de atitudine, comunistule."
Sa iti zic idolatrule - ca sa fim chit?

Ce te face sa crezi ca-s comunist? Daca te referi ca vreau educatie la oameni si asta ma face comunist, poate sunt. Sau daca te referi ca nu inteleg de ce preotii au Mercedes, si aici sunt. Daca te referi ca sunt rational cand zic de fonduri investite in educatie sau sanatate afecteaza in bine mai multi oameni. Oho, chiar sunt comunist!

Dar daca o zici doar in sensul de a instiga, nu uita ca nu am comentat la partea de smerenie, ci de sfaturile ce tu nu le porti:
- primul lucru evident: Isus era in templu iudaic sau sinagoga. Nu intr-o biserica gigant langa Casa Poporului
- sfintii rusi nu-s un argument pentru mine pana nu sunt alergic la ceea ce este crestinismul in fapt:
"Atheism doesn't teach hate, this is the job of religion" (AronRa)

Sunt convins ca sunt oameni cu bun simt, atat ortodocsi cat si atei. Deocamdata Iahve se pare ca are ceva cu avortul si cu homosexualii. Nu ca el n-ar fi facut infancticid si a inchis ochii de atatea ori cand a fost vorba de incest. Sau a ucis copilul lui David in 7 zile de chinuri! Sau asta zic cei ce "il urmeaza"!

Nu am nimic cu crestinii in particular, dar am impotriva oamenilor fara bun simt! A pune o parte de bun simt: "multi crestini n-au nimic cu homosexualii" sau "multi crestini n-au nici o treaba cu evolutia" nu face nimic cu a da sfaturi, nu de alta ca iti pot spune ce ti-ar zice Moisie pe aici: "piei Satana!" (in sensul: satana = cel ce se opune)

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Cât despre cele două întrebări... happy Poate a fost voia lui Thor, cine ştie.

| angus35 a răspuns:

O intrebare idioata cere un raspuns idioat ca daca nu as fi lipsit de respect. Trebuie sa intelegi ca homosexualitatea este nenaturala, irationala si ca este o alegere personala. Stiam dinainte ca Austria va castiga si de aceea nu am avut nicio "emotie".Nu a fost "voia" Domnului ca reprezentantul Austriei sa intre in concurs. Mesajul care trebuie inteles?
Suntem pe marginea prapastiei dar nu ne pasa.

| angus35 a răspuns:

Crezi ca homosexualitatea este din nastere sau este o alegere pe baza vointei libere?

| KhludCiprian explică (pentru angus35):

Pune intrebare pe TPU! Cred ca ai sa afli!

Personal cred ca e legat de motive hormonale, dezvoltare (deci e "in pantece") si factori de mediu, dar in mod clar NU e o alegere. E cel mult in anumite cazuri aceeasi alegere cu a cuiva intrat in depresie ce se apuca de baut sau devine obez!

Ultima propozitie vreau sa dublez: daca se va dovedi ca este o alegere (nu cred), este doar din cauza unei presiuni foarte mari a persoanei (sa zicem ca e abuzat ca si copil, dar nu e in controlul copilului; sau poate e violat, etc.) ce ar schimba optiunea.

Totusi, de ce nu accepti ca ar putea fi 100% natural? Bonobo sunt foarte activi (bisexual), si genetic sunt la fel de apropiati ca si ceilalti cimpanzei de oameni (peste 98.5% din ADN)

| angus35 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Daca homosexualitatea ar fi ceva natural 100 % din oameni s-ar naste gay.
Heterosexualitatea este naturala pentru ca 100 % din oameni se nasc hetero.Asta e doar o scuza pentru a fi un exemplu negativ pentru copii si pentru a distruge familia traditionala formata dintr-un barbat si o femeie care s-au casatorit din dragoste si pe viata fara cale de intoarcere.

| NOname a răspuns (pentru angus35):

După logica ta...
Dacă pielea albă ar fi naturală, 100% din oameni s-ar naşte cu pielea albă.
Dacă ochii albaştri ar fi naturali, 100% din oameni s-ar naşte cu ochii albaştri.
Dacă să fii scund ar fi natural, 100% din oameni s-ar naşte scunzi.
Ai prins ideea.

Fă un efort şi nu fi un bădăran şi un ignorant!
Sunt oameni ca tine şi nu fac rău nimănui. Îi desconsideri şi îi insulţi gratuit. Problema e la tine (şi la cei care au scris cărţile religioase şi ţi-au băgat tâmpenii în cap).

| angus35 a răspuns (pentru NOname):

Elev repetent pentru ca a spus ca homosexualitatea este anormala? Unde este libertatea de opinie? "Când elevul a întrebat despre nota sa, profesorul i-a replicat că opinia elevului nu este conformă cu curricula şcolară şi cu respectul pentru diferitele orientări sexuale. "Toti ar trebui sa avem respect unii pentru altii pentru ca suntem toti fiinte umane. Daca cineva ar fi spus ca homosexualitatea este normala nu ar fi lasat repetent niciodata.Sunt ignorat?
Poate. E doar o chestiune de ani pana cand casatoriile intre homosexuali va fi legalizata in Romania. Libertate de opinie inseamna sa spui absolut ce vrei, cand vrei fara sa ti se bage pumnul in gura.

| NOname a răspuns (pentru angus35):

Ce legătură are cu ceea ce am spus? Îmi aduci articole plângăcios-creştine, în care homofobii pozează în victime şi îmi ceri socoteală?

Du-te şi spune unui om de culoare că e anormal, doar pentru că s-a întâmplat să nu fie alb, să te văd atunci!

Săracii rasişti, sexişti şi homofobi, nu li se dă voie să discrimineze liniştiţi în instituţiile publice (care se respectă). Vai, ce tragedie!

Dacă nu ştiai, homofobia este interzisă şi pe TPU şi dacă am avea administratorii mai radicali (conform propriului lor regulament), demult aţi avea conturile suspendate.

| angus35 a răspuns (pentru NOname):

Unde este libertatea de opinie? Vrei sa auzi doar ce iti convine? Vrei sa auzi doar ce iti gadila urechile? Daca vrei sa sustii cauza homosexualilor ai libertatatea sa o faci dar te rog nu imi dicta sau sugera ce trebuie sa scriu in comentariile mele si ce nu.

| NOname a răspuns (pentru angus35):

Tipic creştinilor fanatici...
- http://i.imgur.com/A8UocNt.png
- http://i.imgur.com/cpa7cxK.jpg

| angus35 a răspuns (pentru NOname):

As putea sa folosesc cuvinte dure dar nu o fac.Iti respect libertatea ta de opinie si nu iti spun ce cuvinte sa folosesti in comentariile tale. Daca atat nu te duce capul te priveste doar pe tine.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru angus35):

1. Homosexualitatea este naturală căci este înâlnita la sute de specii. 2. Nimeni nu "alege" să fie homosexual, există doar oameni care sunt bisexuali şi ei ar putea alege dacă vor să facă nebunii şi cu acelaşi sex, însa un homosexual veridic nu alege, aşa se naşte. Eu nu pot să aleg să fiu homosexual, căci ideea de a gusta melcul altuia ori de a-mi intra ciucurelul altuia în poponeţ mă face să vomit, nu am cum să aleg să fiu. Pentru altul însă ideea de păsărică sau cocoşel îi face să vomite şi nici ei nu pot alege. Doar cei pentru care atât ideea de cicurel cât şi cea de cocoşel nu le displace, iar aceeia sunt bisexuali, şi ei pot alege. Înţelegi, esenţa?

| angus35 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Am inteles esenta foarte bine.

| angus35 a răspuns (pentru NOname):

Intrebarea asta a ta nu promoveaza prostia si ura?
http://www.tpu.ro/......e-timp-de/

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru angus35):

Îţi adresez o întrebare, dacă-mi permiţi, că de asta suntem aici şi nu avem somn la ora asta. Pe tine doar religia este cea care te opreşte în a face sex cu o persoană de acelaşi sex? Dacă ai face abstracţie de doctrina religioasă, ai putea face sex cu acelaşi sex? Cu alte cuvinte, alegerea ta de a nu face sex cu alt sex, se bazează pe credinţă sau pe opţiune personală? Dacă ţi-aş arăta nişte poze nud cu acelaşi sex, ţi-ar stârni instinctul animalic?

| angus35 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

In primul rand, nu cred in religie. In al doilea rand, gasesc homosexualitatea nenaturala si irationala.Sunt interesat sa aflu de ce un gay alege homosexualitatea. Optiunea personala primeaza in fata religiei. Nu mi-ar starni instinctul animalic nicio poza nud cu acelasi sex.

| angus35 a răspuns (pentru NOname):

Pozele alea doua ale tale nu sunt adevarate (in cazul meu). Prima nu e adevarata ca nu ti-am pus pumnul in gura si nu ti-am spus ce si cum sa comentezi. A doua poza nu e adevarata ca nu ard pe rug pe nimeni oricat de idioata ar fi opinia fiecaruia. Sunt fanatic pentru ca nu accept homosexulitatea? Eu cred ca as fi fanatic daca as accepta homosexualitatea. Fanatismul tau care vrea sa arda Biblii, Corane este infiorator si periculos.

| NOname a răspuns (pentru angus35):

Prostia, răutatea gratuită şi aroganţa. Te las cu ele.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru angus35):

Problema e că, singura motivaţia pe care cineva o poate avea pentru a considera homosexualitatea nenaturală si iraţională, e de natură religioasă/doctrinară, fapt pentru care am presupus că eşti o persoană religioasă. Dacă o poză nud nu ti-ar stârni instinctul animalic înseamnă că n-ai putea alege să fii homosexual, pentru că nu te poti silii să-ti placă ceva ce nu-ti place, fapt pentru care nu poate fi vorba de o alegere. Un gay - bisexual (căci doar aici putem vorbi de o alegere), alege pentru că nu vede nimic în neregulă cu asta, îi face plăcere si nu deranjează pe nimeni, deci de ce nu s-ar simţii bine? Nu ştiu de ce ţi se par aşa de greu de înţeles, ori iraţionale, când treburile sunt totuşi destul de simple. Homosexualitatea nu e o alegere, n-a existat niciun moment în viaţa homosexualului în care să-i placă sexul cu o persoană de sex diferit, cât despre bisexuali, aceştia se "Descoperă" undeva mai încolo, când realizează că nu sunt oripilaţi de acelaşi sex, desi asta se întâmplă mai des în cazul femeilor. Treaba cu opţiunea personală, era în situaţia în care erai religios, şi voiam să te întreb dacă tu nu eşti homosexual pentru că doctrina religioasă spune că e păcat, sau nu eşti homosexual pentru că nu te atrage acelaşi sex. Opţiunea personală totuşi, ar trebui să primeze în faţa religiei, căci deşi teoretic religia promovează "valori" practic, e plină de homofobie/misoginism/rasism/discriminare, etc. Adică, ce ai putea avea cu o persoană care nu-ţi face niciun rău, dar care alege să fie prostituată, alta decât că "religia zice că nu-i bine". Începi şi emiţi judecăţi de valoare, şi judeci oameni care nu te-au deranjat cu nimic, doar pentru ca o amărâtă de carte, scrisa de nişte şmecheri acum ceva mii de ani, zice ca nu e bine. Asta mi se pare mie destul de trist, pentru România, că în alte părţi, toleranţa şi înţelegerea şi lipsa judecăţilor de valori sunt mai bine dezvoltate.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru angus35):

" Probabil ca vei sfarsi ca o martira a ateismului pentru ca se gaseste cineva pe site-ul asta care sa vrea sa iti faca rau in viata reala. " Tu deja ai luat-o razna acum? Ai grijă că astea sunt fapte penale, eu zic şă te ponderezi in comentarii.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru angus35):

" Probabil ca vei sfarsi ca o martira a ateismului pentru ca se gaseste cineva pe site-ul asta care sa vrea sa iti faca rau in viata reala. " Ca să nu mai zic că astfel de abordări sunt TIPIC RELIGIOASE, dar pentru că noi/ea nu cred/em în Focul Iadului, ameninţi cu viaţa reală. Ar trebui să-ti ceri scuze pentru comentariul ăsta.

| angus35 a răspuns (pentru NOname):

Sa stii ca ele sunt mai bune decat fanatismul tau. Nu stiu cine esti, ce esti, ce educatie ai primit dar sa stii ca fanatismul asta al tau nu va avea deloc consecinte pozitive in viitor.Nu o spun asta cu rautate sau cu aroganta. Daca asta e impresia ta sa stii ca nu asta e intentia mea.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru angus35):

Te înştiinţez că ţi-am făcut reclamaţie şi nu mai continui dialogul cu tine, căci ai trecut peste orice limită a bunului simţ prin astfel de ameninţări.

| angus35 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Habar n-am cine esti si ce vrei. Daca vrei sa fii partizan al homosexualilor ai libertatea sa faci acest lucru. Parerea mea despre homosexualitate nu se va schimba niciodata indiferent de ce va fi si cum va fi. Nu ai inteles nimic din raspunsurile mele (oricum nu ma simt rau din cauza asta).

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru angus35):

Tu realizezi că tocmai ce ai AMENINŢAT o persoană? că ce ai făcut tu e o faptă penală? Şi în mod normal NoName ar trebui să se ducă la poliţie, dacă şi-ar bate capul cu tine? Dacă nu realizezi, cum probabil nu cred că o faci, îţi redau textul infracţiunii " Şi dacă crezi că formularea ta, în care nu erai tu "mână care apaşă trăgaciul" te scapă, adică " Cineva. se va găsi, cândva ", te anunţ că e suficient din punct de vedere penal, ca persoanei să îi fie insuflată o stare de temere reală, deci n-are nicio importanţă că ai fi ameninţat în nume propriu sau cu o faptă a altuia.

Art. 206
Ameninţarea
(1) Fapta de a ameninţa o persoană cu săvârşirea unei infracţiuni sau a unei fapte păgubitoare îndreptate împotriva sa ori a altei persoane, dacă este de natură să îi producă o stare de temere, se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la un an sau cu amendă, fără ca pedeapsa aplicată să poată depăşi sancţiunea prevăzută de lege pentru infracţiunea care a format obiectul ameninţării.
(2) Acţiunea penală se pune în mişcare la plângerea prealabilă a persoanei vătămate. "

| Catalinhhh a răspuns:

Pentru Dumnezeu toti suntem egali, el nu are favoriti. Asa a fost sa fie.

| CinevaNou a răspuns (pentru Catalinhhh):

Si cum ramane cu poporul ales?

Răspuns utilizator avertizat
| Neymar3000 a răspuns:

Mesajul ar fi ca extravaganta este premiata intotdeauna.