| NickiAle32 a întrebat:

Va place mai mult muzica pop sau muzica rap?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

R'n'B, rock sau rap.

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Nu imi place muzica rap si nu o ascult niciodata.
Imi place pop-ul vechi, in special cel cu influente rocky (asa-numitul pop-rock) si am cativa artisti si cateva trupe preferate din acest gen: Michael Jackson, Celine Dion, Whitney Houston, Mariah Carey, Laura Pausini, Roxette, ABBA, Boney M< Modern Talking, CC Catch, Bee Gees etc.
Ascult si ceva muzica usoara/pop romaneasca, tot in special din cea veche: Dan Spataru, Aurelian Andreescu, MIhaela Runceanu, Angela Similea, Corina Chiriac, Angela Ciochina, Madalina Manole, Laura Stoica, Loredana (doar unele melodii ale ei), Sanda Ladosi (inclsuiv duetele cu Stefan Iordache), Monica Anghel, Marcel Pavel, Luminita Anghel, iar dintre cei noi, imi plac unele piese ale Andrei, ale lui Mihai Traistariu, ale Paulei Seling.
Pe langa pop, ascult mult rock, muzica clasica si de opera, muzica de pian/nai/saxofon moderna, muzica celtica si new age, muzica ambientala/camerala/de relaxare, unele piese de jazz, reggae (doar Bob Marley, cu orice melodie a sa).
Tie ce muzica iti place?

| aXy99 a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Ce formatii rock iti plac?

| Cameliapantiru a răspuns (pentru aXy99):

Queen, Scorpions, Deep Purple, Led Zeppelin, Creedennce Clearwater Revival, Simon & Garfunkel (e folk-rock, dar e super, oricum), The Beatles, Pink Floyd, Rolling Stones, Eagles, Iris, Cargo, Phoenix, Bon Jovi, Guns'n'Roses, AC/DC, Metallica, Megadeth, Iron Maiden.
Tie?

| aXy99 a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Skillet, Three Days Grace, Guns 'n' Roses, Aerosmith, Slash (proiectele lui solo), Amaranthe, Nightwish, Xandria, Within Temptation, Santana, Epica, Kamelot, Apocalyptica, The Agonist, Goodbye to gravity, Arch Enemy, Insomnium, Dark Tranquillity, In Flames, Halestorm, Black Sabbath, Paramore, System of a down, Papa Roach, Linkin Park, Red hot chili peppers, Evanescence, Seether. In mare, cam astea.

| Staind a răspuns:

Populara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rap

| EneCristian a răspuns:

Parazitii Guess who spike cam atat mai sunt trupe mai vechi dar putin fiindca multe melodii se aseamana cu manele.