| cenusel a întrebat:

Va rog din suflet sa-mi ziceti dintre chitara si mandolina la care se canta mai greu?

Răspuns Câştigător
| Jublie a răspuns:

Daca stai sa te gandesti, la ambele e greu. Depinde daca ai priceperea necesara; de ex un pianist nu poate sa se priceapa la cimpoi. Alege una si ti se va parea usor dupa tongue

4 răspunsuri:
| Cattalina a răspuns:

La aman2 e fff simplu happy si e frumos... cel putin pentru. mine laughing scuze. pentru expresiehee hee

| Ella98 a răspuns:

Eu cred ca la mandolina... funda?:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt aproape la fel. daca inveti sa canti la una din ele cu siguranta iti va fi usor si cu cealalta desi, dupa parerea mea ceva mai usoara e chitara, si suna si mai frumos

| Danilet_Daniela_1991 a răspuns:

Chitara.E mai greu de vibrat corzile.Eu abia invat la mandolina.