| Xwm_Edu_1997 a întrebat:

Vi se pare ca artisti gen, Kazi Ploae, ADN, Chimie, Cedry2k, Dragonu, Carbon, Flou Rege, Aforic merita ascultati?

9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Toti merita in afara de Aforic.
E urat cu spume, are fata de cal, zici ca e sora cu Sarah Jessica Parker, si in plus, are o voce intolerabila, de borac batut in gura cu sapa.
Dupa mine, rapperii trebuie sa aiba o voce placuta, ca sa ii pot asculta, eu una nu ma pot concentra la ce zice individul ala, chiar daca se zice ca e bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cedry2K e chiar bun, restul sunt cam de umplutura.

| Xwm_Edu_1997 explică (pentru anonim_4396):

Iarta-ma dar. Kazi Ploae se spune ca a revolutionat rap-ul cu lirica lui. E o filozofie totusi, mai ales ca nu poate fi inteles tipul. El este intersectia dintre geniu si nebun. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xwm_Edu_1997):

Sincer,cred ca i-am ascultat pe toti, numai pe Kazi Ploae n-am avut timp sa-l ascult. Dintre toti pe cei care i-ai enumerat tu si ii stiu eu, Cedry2k mi se pare cel mai bun.Dar o sa-l ascult si pe Kazi, daca zici ca-i bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xwm_Edu_1997):

Ok,l-am ascultat pe Kazi, e bun, dar nu e chiar asa de geniu.Genii sunt Nimeni Altu, Doc, CTC si multi altii. Kazi e doar bun si atat, plus ca vocea lui nu se prea potriveste cu rapultongue

| Xwm_Edu_1997 explică (pentru anonim_4396):

Iti propun sa asculti atent! Are 2 albume din care primul, Gorgone, este foarte straniu. El a mentionat ca nu scrie NICIODATA fumat, pentru ca nu poate si ca fiecare vers isi are sensul.

| OmuFoarfeca a răspuns:

Pai de cedry2k am numa' cuvinte de lauda carbon si el destul de bunicel iar restul nu am auzit eu prefer raku parazitii si ctc

| pavone a răspuns:

Da, fratior, toti merita ascultati. Mai in afara de Cedry2k, Dragonu, Chimie. Asculta-le piesele mai vechi daca vrei. Ce au scos acum sunt gunoaie. Cel mai tare de departe e Kazi Ploae. Are de departe cele mai bune versuri, cele mai bune jocuri de cuvinte, te obliga sa gandesti, te obliga sa cercetezi. Si multe din vorbele lui sunt adevarate. Dau cu pace, oricum!