| Aleka99 a întrebat:

Voi care credeti ca este cea mai buna melodie din lume? Si ce parere aveti despre lupta intre muzica pe instrumente(rockul si pop-ul de calitate) si efectele de pe calculator(incluzand 3 sferturi din artistii romani si jumatate sau chiar mai mult din toti artistii lumii)? Dupa parerea mea, cea mai buna melodie ar putea fi:Nirvana-Smells like teen spirit.

8 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Momentan mă gândesc la Black Sabbath-Paranoid.
Sinceră să fiu, n-am mai deschis tv-ul de când am început liceul.Sinceră să fiu, nici măcar un radio n-am mai pornit pentru că m-am săturat de aceleași căcaturi comerciale, difuzate 24/24, în care doar se repet, exagerând, maxim 5 versuri, care doar îmi dau dureri de cap.Tot ce mi-a mai rămas e playlist-ul meu din telefon, și cel din pc.Doar el e de acord cu mine, și nu falsează sau face playback.

| Aleka99 explică (pentru Holocaust):

Adevarat.Si foarte tare melodia pe acre ai propus-o.

| Holocaust a răspuns (pentru Aleka99):

Mă bucur că-ți place.
Cam greu găsești copil de 12 ani, care să știe măcar ce-i rock'ul de calitate.

| Aleka99 explică (pentru Holocaust):

laughing Ideea e ca am fost maturizata mai dvereme.Eu nu am vrut niciodata mai mult decat mi se da.Am fost un plod realist.Si inca sunt.

Răspuns utilizator avertizat
| DouaPuncteD a răspuns:

Aleka99 se compara?
Poti compara tu o muzica creata datorita instrumentelor si una creata de efectele calculatorului?
De obicei artistii nostri romani apeleaza la muzica facuta pe calculator pentru ca nu pot duce o melodie la capat cantand-o live.
Am multe melodii preferate, gusturile nu se discuta.
O seara buna.

| Aleka99 explică (pentru DouaPuncteD):

Normal ca nu se compara. Vroiam doar sa vad cine are curajul sa raspuna la o astfel de intrebare.Cine are curjul sa sustina ca panarama facut pe calculator se poate numi muzica. O seara buna si tie.