| scx a întrebat:

Vreau sa imi iau o chitara acustica (sunt incepator), eu sunt stangaci si nu stiu sigur daca pot canta pe dreapta, chiar daca pot ma fortez un pic. Ce sa fac sa imi iau chitara pentru stangaci? Nu am bugetu prea mare si am vazut ca nu prea se gasesc chitare pentru stangaci bune la pretul de 400-500 lei. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Kenwill a răspuns:

Pai pentru a apasa corzile pe fret folosesti mana stanga, eu asa fac. Dar daca nu vrei sa folosesti o pana s-ar putea sa-ti fie greu sa folosesti mana dreapta sa canti... Vrei sa folosesti mana stanga pentru fret sau cum?

| scx explică (pentru Kenwill):

Mie imi cade bine, cu mana dreapta pe grif

| Kenwill a răspuns (pentru scx):

Well...chitarile sunt proiectate pentru dreptaci dar... uite ce am gasit
http://www.partysound.ro/......-6892.html
Thank me later fellow!:P