| CMtube a întrebat:

Am citit despre teoriile lui darwin, despre evolutia omului.el sustine ca oamenii provin din maimuta si ca dumnezeu nu exista cica stiinta e la putere. am vorbit cu oameni cu scoli inalte si la fel sustin si ei.Eu cred in Dumnezeu in biblie si nu ma iau dupa povesti.dar as vrea si parerile voastre a celor priceputi in stiinta.cel mai frumos raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Kalla a răspuns:

Nu suntem inruditi cu maimutele.Sincer nici eu nu cred in evolutie.
Ateii sustin ca fiecare ar trebui sa fie liber sa creada in ce vrea dar cand vine vorba de credinta crestinilor spun ca suntem nebuni de legat!

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Daca citeai stiai macar ca omul nu se trage din maimuta si au stramos comun.

| Inferno a răspuns:

Probabil ai citit : "Stiinta pentru inculti."

NOname
| NOname a răspuns:

Troll cumva? Semeni teribil cu unul.

În premisele tale sunt atâtea erori, de nici nu aş şti de unde să încep (şi dacă are rost).

| sublime89 a răspuns:

Daca cei cu scoli inalte asa sustin, atunci care crezi ca e adevarul?

| M25M a răspuns:

Nu stiu ce ai citit tu, insa omul nu "se trage din maimuta", ai inteles aceeasi imbecilitate ca multi altii care apoi vin si contesta evolutionismul fara a pricepe ideiile mari, evidente si facile daramite de cele mai subtile si mai greu de pus cap la cap.

Răspuns utilizator avertizat