| Inferno a întrebat:

Am inteles ca aveti dovezi ca Dumnezeu exista. Dar ce dovezi aveti ca satana exista?
Daca nu aveti dovezi ca el exista, atunci de ce va mai este frica ca ajungeti in iad?

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Isus este Fiul lui Dumnezeu.Satan este vrasmasul lui Dumnezeu.Isus este Calea, Adevarul ,si viata.Satan este tatal minciunii,sarpele cel vechi.El stie ca merge in iad de aceea se lupta cu toata puterea ca sa atraga pe cat mai multi de partea lui.Isus este biruitorul,satan este invinsul.

| sandra2012 a răspuns:

Pai daca nu exista pacatul si instigatorul adica satan nu era o lume mai buna? Poate atunci toti ar fi fost multumiti de viata lor si ar fi crezut cu totii in Dumnezeu. Si apoi mai este Biblia care spune de existenta raului.

| DrunkenRat a răspuns:

Scuza-ma, dar ce dovezi avem noi ca Dumnezeu exista?

| 愛日本 a răspuns:

Nu ne trebuie dovezi că D-zeu există, ne trebuie credinţă.

| Raducu1 a răspuns:

Ia ghiceste de unul singur de unde avem dovezi ca satana exista(iti dau un indiciu; cand incepi sa te intrebi, incepe cu,, de la cine au,, si continui tu).

| deutzik34 a răspuns:

Satana exista deoarece si pacatul exista.

| Vickyy a răspuns:

Conform Bibliei, satana este cunoscut si sub denumirea de diavol... Diavol, care inseamna pacat.Noi toti oamenii ne nastem cu un pacat, acela savarsit de Adam si Eva. Apoi mai e sarpele care i-a ispitit pe cei doi.Astea sunt dovezile concrete ca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ca sa te convingi ca satana exista 100% faci asa. Te inchizi intr-o camera sa nu stie nimeni ca esti acolo usa sa fie inchisa fara cheia in usa, stingi lumina si zici asa: Nichiduta hai la tranta, si asta e pentru toti valabil care nu cred in existenta satanei.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Si ce ar trebui sa se intample?

| sinx a răspuns (pentru Inferno):

Vine satana si ne rupe gatul rolling on the floor hai ca asta e tare laughing)

| Alexycys2000 a răspuns:

De unde stii tu ca satan nu exista? Scrie in biblie ca ingerul Lucifer, cu alti cativa ingeri, l-a tradat pe Dumnezeu. Plus ca daca omori pe cineva nu poti scapa nepedepsit. Oricum, sunt dovezi in biblie.

| ionut3693 a răspuns:

Frate..ai pus si tu o intrebare

| Ksc19 a răspuns:

Cititi biblia! lasati big bangul si prostiile. daca dumnezeu nu ar exista pamantul nu sar mai invirti soarele nu ar mai rasari!

| sinx a răspuns (pentru Ksc19):

De ce ar avea biblia dreptate si nu coranul?

| Inferno explică (pentru Ksc19):

Da pamantul este rotund?