| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o ointrebare pentru orice user TPU care stie cate ceva despre subiect.

1. De ce toata lumea vede in orice obiect Illuminati
2. De ce vad din ce in ce mai multe videoclipuri anti-illuminati, care par foarte stupide (vad un triunghi cu un cerc si deja gata, Illuminati)
3. Vreau ca cineva sa imi explice de unde se stie, cu certitudine, ca aceasta organizatie ne conduce din umbra.

Subiectul mi se pare interesant si as dori sa discut mai aprofundat cu cineva pe aceasta tema.

Răspuns Câştigător
| lTudyl a răspuns:

Nu stie nimeni nimic sigur despre aceste lucruri!
Eu unul nu le dau importanta si nu cred asa ceva.A pus cineva un videoclip pe internet legat de asta si de acolo a inceput epidemia asta.
Iti garantez ca in maxim 8 luni - 1 an, nu o sa mai auzi despre Illuminati.
E vorba despre moda, acum sunt la moda illuminati!
Orice cantaret pune in videoclipul lui un triungi e considerat un iluminat si aduna vizualizari pentru ca toti prostii se uita si se mira: " Uite ba, Illuminati ".
Vezi-ti de viata ta si nu mai da crezare acestor lucruri!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Adevarul e ca era bine ca tot sa fie iluminat mai ales noaptea,

| Alcyon a răspuns:

Asta se intampla cand cineva ia de bune tot ce scrie in cartile lui Dan Brown. Exista totusi si organizatii reale, cum ar fi faimosul Grup Bilderberg.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Grupul_Bilderberg

| AlexanderAdrian a răspuns:

Mi-am pus intrebarea asta si eu si n-am nici cea mai mica idee daca aceasta organizatie ne conduce din umbra, daca transmite mesaje prin muzica.

Am insa o certitudine, drept exemplu. In industria muzicala o sumedenie de cantarete in mod special si din ce am observat mai putin barbatii, folosesc o multime de simboluri oculte pe care le fac chiar cu mainile. Cel mai raspandit - facut de Inna, de Beyonce si de multe alte interprete, e acoperirea unui ochi cu palma sau suprapunerea mainii cu degetul opozabil si aratator formand un cerc asezat peste ochi iar celelalte trei degete intinse in sus. Si fac gesturile astea in timpul manevrelor de dans fara absolut nici o legatura cu versurile. Si normal chestiile astea te fac sa te intrebi wtf is going on.

| KhludCiprian a răspuns:

Ce imi place despre Illuminati spre deosebire de crestinii ce ii critica e ca ei cel putin creaza muzica.

Una dintre ultimele dovezi:
http://youtu.be/0KSOMA3QBU0

Deci daca ar fi sa judec dupa putere, Illuminati clar exista decat muzica crestina.

Am cautat una dintre cele mai populare intrari crestine din Romania:
http://youtu.be/9p7BThXBCyA
De 1000 de ori mai putin.

Chiar si laicii fara Illuminati sunt mai capabili:
Akcent
http://youtu.be/_LzBVJ0_Vzg
Inna:
http://youtu.be/Od-6uzcLGqw

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Două vaci:
- Eu am impresia, că umanii ne hrănesc doar pentru a scoate din noi tot laptele, iar pe urmă să ne ucidă și să ne mănânce.
- Aruncă naibii teoria asta prostească a conspirației, altfel, toată cireada o să râdă de tine.