| RAY a întrebat:

As vrea sa vorbesc cu cineva despre biblie,un liber cugetetor,ateu,nu o persoana teista, cineva care a studiat biblia

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ţi-o recomand pe danay72 happy

| RAY explică (pentru sabin89):

Https://www.tpu.ro/......iectiv-ca/

acum o contactez, abia imi revin si tu vrei sa ma sinucid

| DeyCj a răspuns:

Ai găsit deja unul, cum poate ai observat.
Despre ce anume din biblie vrei să discutăm?

| RAY explică (pentru DeyCj):

Ma bucur, povesti ca iisus mai sunt?

| DeyCj a răspuns (pentru RAY):

Sunt destule, cum e Alah, sau Satan

| Nilsson a răspuns:

Deja din start nu esti o persoana deschisa la minte daca vrei pareri numai de la o anumita categorie de persoane.

O persoana rationala stie sa asculte ambele opinii si o alege pe aceea mai buna.

| RAY explică (pentru Nilsson):

Tu isi vei aparea credinta atat si sincer nu am chef de asa ceva

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

"Tu isi vei aparea credinta atat si sincer nu am chef de asa ceva"

Iar un ateu va apara ateismul, e acelasi lucru.

| RAY explică (pentru Nilsson):

Un ateu nu are credinta, religie, dar respect un om care spune adevarul nu exista nici o dovada ca exista dumnezeu, cretor, si tu esti ateu pentru mii de zeii si ti ai aparea si tu ateismul pentru ei