| lifeForJesus a întrebat:

Atenție!
Uni au cerut un semn dacă exista Dumnezeu!
Un neam viclean și preacurvar cere un semn; dar nu i se va da alt semn, decât semnul prorocului Iona! Matei 12:39
Asta e semn-ul care ți-l da Dumnezeu!

26 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu vrea ca noi sa Il credem pe Cuvant, sa nu ne indoim de existenta Lui.

| FucktheSystem a răspuns:

Ar trebuii să-mi fie frică sau ce?
Că sunt mai grea de cap și nu mă prind care-i ideea...

| lifeForJesus explică (pentru FucktheSystem):

Doamne ferește-te de ce sa-ți fie frica...
Ar trebui sa te bucuri...
Biblia înseamnă Vestea cea buna! happy

| lifeForJesus explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ok ce? La-i găsit?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru lifeForJesus):

Crezi ca prin asta o sa faci vreun ateu sa creada in D-zeu?

| lifeForJesus explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Daca crede sau nu, asta nu e treaba mea...
Eu îmi doresc tare mult sa-l cunoaște-ți și voi pe Dumnezeu cum l-am cunoscut eu!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru lifeForJesus):

,,...Dumnezeu cum l-am cunoscut eu!''
Unde l-ai cunoscut?
Ce ti-a zis?
Ce ai vorbit cu el?

| lifeForJesus explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Intro zi(anul trecut in luna mai)nu am mai putut trai asa "normal" si ca cineva acolo sus ma iubește si pe mine, atunci am zis: Doamne Isus-e te rog sa vi si in viata mea și sa ma conduci Tu de azi înainte...eu cred ca Tu ai murit si pentru păcatele mele!
Vreau sa-ti spun ca începând din următoarea zi totul s-a schimbat in viata mea...nu ma asteptam sa fie atat de frumos si puternic Dumnezeu!
Am experimentat Supranatural-ul
Nu imi puteam reveni!
E fantastic!
Acum câteva zile i-am auzit pentru prima data vocea!
Mi-a răspuns la o rugăciune!
E minunat!

| Maidanezul a răspuns:

Uite un ex mai pe intelesul lor.prin VT evreii aveau un cort unde era tinut chivotul si toate cele necesare cultului.Vin niste primitivi ii cocoseaza pe evrei in bataie le iau si chivotul si toate acareturile.Primitivii baga chivotul Domnului printre zeii lor /Zeii lor erau si ei facuti dupa rang unii mai prapaditi din lemn altii mai folositori lor din piatra si tartorul din arama. Trageau primitivii un chef ca luasera si cenusa din vatra evreilor Dar stai ca Dumnezeu nu doarme, cind se duc dimineata in templul lor toate aratarile la care se rugau erau vraiste pe jos inclusiv tartorul care cintarea ca la 1 tona.Zic in mintea lor primitivii a fost cutremur si noi eram beti si nu am simtit.Pun la locul lor pietroaiele si arama.A doua zi toti zeii lor erau tandari vad primitivii si se zbirleste parul pe ei si cheama pe unul mai batrin acesta ce zice "ne-am gasit beleaua cu Dumnezeul evreilor " si pun totul in caruta si mai pun si cu virf si indesat pentru iertare si vacile care trageau de car o iau catre evrei. Concluzie daca niste primitivi au priceput astia nu vor pricepe ca sunt mai primitivi in gindire ca ei (primitivii de acum 5000 ani)

| Klepto a răspuns:

Altu care ameninta? M-am plictisit de voi, sincer, si am nervi acum, te rog prinde-te de fund si dati un sut singur de sa ajungi pana-n rai, lasa neamul asta viclean si preacurvar asa cum este, ca se pare ca tu esti prea bun pentru el.

| lifeForJesus explică (pentru Klepto):

Te ameninți singur, și dacă ai nervi dăți doua palme ca sa-ți revii...
Eu nu am spus ca sunt mai bun decât voi...
Daca te taie la inima e problema ta!

| miradoniz a răspuns:

Semnul prorocului Iona este tăcerea...

| lifeForJesus explică (pentru miradoniz):

Nu este tăcerea...
Mai încearcă...hai ca poți!

| miradoniz a răspuns (pentru lifeForJesus):

Există mai multe feluri de tăcerewinking
(știu că am citit undeva ceva despre faza asta, dar nu mai știu unde era; oricum mai caut încă)

| lifeForJesus explică (pentru miradoniz):

Ok.
Te aștept happy

| miradoniz a răspuns (pentru lifeForJesus):

Ok,te-am lăsat sa aștepți mai mult timp pana am găsit răspunsul potrivit. Știai deja, bănuiesc, însă eu nu l-am găsit decât de curând.era Marcu, 8-12. Isus a suspinat adanc in duhul Sau si a zis: "Pentru ce cere neamul acesta un semn? Adevarat va spun ca neamului acestuia nu i se va da deloc un semn." happy

| monstrulet a răspuns:

Ce pot sa zic... il asteptam pe TPU. straight face

| lifeForJesus explică (pentru monstrulet):

Nu îl aștepta pe TPU ca nu o sa vina, du-te și cauta-l la Iona!

| ionutzul31 a răspuns:

Deci orice semn am sa vad de acum, am sa ma documentez de unde vine...chiar si cele de circulatie laughing

| lifeForJesus explică (pentru ionutzul31):

Te-ai documentat?
De unde vine?

| ionutzul31 a răspuns (pentru lifeForJesus):

Am citit intr-o carte...pe vremea cruciadelor a fost asta parca...

| Dash a răspuns:

Bine.

| lifeForJesus explică (pentru Dash):

Bine ar fi... dacă ai citi și tu!

| Rebbbeca a răspuns:

Este interesant happy Chiar as vrea sa stiu mai multe despre acest semn happy.Eu chiar cred ca Dumnezeu exista. A facut multe.

| lifeForJesus explică (pentru Rebbbeca):

A făcut multe și încă face, păcat ca noi suntem asa de necredincioși!
Nici Isus nu a putut face multe minuni în Nazaret, din pricina necredinței lor.
Cauta la Iona, și citește!