| JetBlueJet a întrebat:

Atunci cand ne rugam la o divinitate si pretindem ca ne-a "ajutat" cu ceva anume... Nu este de fapt o energie tulpa?
http://tulpamistica.blogspot.ro/......-este.html :)
Am vazut asta cu tulpa intr-un desen animat pe CN

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu te uiti la desene animate? rugaciunea este o forma de cersetatorie divina atat

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Da normal ^_^ Am eu o lista cu desenele la care m-as uita non stop.
Inca mai stiu si numele episodului in care am vazut asta cu entitatea tulpa. laughing
Ce tu nu te mai uiti? ~Sa nu spui ca esti prea mare pentru ca bunicul si parintii mei inca se mai uita la desene.~

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Nu am timp ca mas uita, las ca ne vom uita impreuna si noi la batranete

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Awww ^_^
Nu-mi doream sa imbatranesc pana sa zici asta.

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Atunci hai sa na casatorim anul asta

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Pe mine ma intereseaza doar luna de miere. Daca intelegi ce zic smug
Cine vine la cine? -Ne casatorim pe ascuns si fugim in lume laughing - Tu cu germana, eu cu engleza, e perfect.

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Vin eu la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si crezi ca viata reala e un fel de desen animat? sa vezi ce vor crede copii tai si copii copiilor tai, o sa ramai uimit si-o sa spui; ba crestinii din vremea mea macar aveau o logica.

| JetBlueJet explică (pentru anonim_4396):

Eih nu chiar desen animat. 1)Se spune ca-i o iluzie.
2)Nu prea inteleg ce vrei sa zici cu asta.
3)Eu nu vreau sa fac copii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JetBlueJet):

Stiu.nici eu nu voiam sa cresc mare.da acu imi pare bine ca am crescut si nu mai vreau sa fiu copil. poti sati inchipui?

| JetBlueJet explică (pentru anonim_4396):

In fine.Eu doar am vazut pe un site ca e o iluzie.Sau parca Einstein a spus asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JetBlueJet):

Pai nu. Einstein a spus; E pur si move, adica; E pursange ...arab,asa cred.

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Dacă nu vrei să faci copii să nu faci nici sex, că dacă îți omori copii nu îți meriți viața pe care o ai, căci părinții tăi te-au născut pe tine în loc să te omoare!

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Da n-am zis ca-i omor

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Contracepția este o crimă, e ca pastilele care duc la moarte, iar lepădarea de prunci în orfelinate e tot o crimă deoarece părinții tăi nu te-au abadonat ci te-au crescut, deci ce va fi?

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Pai da nu iau nici pastile happy
Pot sa ma sterilizez big grin Si nu mai omor pe nimeni

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Si sincer chiar nu-mi pasa daca-i crima sau nu.

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Daca ar fi s-o iau cum spui tu...Si prezervativul ar fi crima

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Bun să nu mai mănânci deloc carne, că și animalele se reproduc ca să mănânci considerăle sterilizate și pe ele! Și poți continua cu ideea propusă de tine!

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Eu oricum nu mancam carne. Deci no problemo ^-^

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Și prezervativul e o crimă, motivul ți l-am explicat mai sus la reproducerea animalelor!

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Pateul, șunca e tot carne mă îndoiesc că nu mănânci deoc carne, dar dac minți să se întoarcă împotriva ta!

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Tu mie-mi spui. Sigur ai folosit si tu prezervativ sau vei folosi...

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Dezdoaie-te.Eu chiar nu mananc deloc carne. Niciun fel de carne.

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Nu știu, dar eu nu renunț la un copil pentru satisfacere sexuală!

| whatevernvm a răspuns (pentru Divy):

Ai probleme grave, omule

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Dar eu nu renunt la copil din satisfacere sexuala cum spui tu.
M-am informat despre viitor.Si nu e cam stralucit.Si de accea nu vreau sa fac.Decat sa le ofer un viitor *** mai bine fara.

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Degeaba nu mănânci carne și îți omori copii! Că îi mai grav ce vrei să faci tu decât nesătui de carne!
Tu nu mănânci carne de animal ci de om!

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Bine fără atunci la ce te hazardezi să faci din tine un monstru?

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Ba ia termina-te ma o data...
Tu cand faci laba ce nu-ti omori copii!
Imi vorbesti mie de astea de parca tu nu faci la fel.

| Divy a răspuns (pentru whatevernvm):

Admirator?
Toată lumea are probleme, viața e făcută să întâmpini probleme și să le depășești. Oricum, dacă am ce îți pasă ție nu văd că ai venit să mă ajuți. Afirmațile le poți face și fără să mă faci conștient, asta dacă nu cumva vrei să mă jignești.

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Tu esti vreun soi de preot tacanit?

| whatevernvm a răspuns (pentru Divy):

De la atata mancat c a c a t iti omori copiii, sa stii. Fa o pauza

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Îmi bat capul cu o copilă de 14 ani că atât pare că ai în poza de la profil, vei înțelege când mai crești până atunci vorbesc degeaba.

| JetBlueJet explică (pentru Divy):

Sa stii ca nu ma deranjeaza ca-mi spui "copila de 14 ani" sau cum ai scris tu acolo.
Nu-i asa ca-i fain ca la 17 ani sa arati mai tanar decat esti. Eu consider asta un bonus din partea naturii. Poti sa mai spui lucruri de genul asta, chiar te rog ^-^ Ma faci sa ma simt si mai tanara

| Divy a răspuns (pentru JetBlueJet):

Felicitări pentru look, deși nu prea contează căci așa au murit și în Colectiv fete frumose, moartea nu ține cont de look happy
În plus sunt multe lucruri frumoase și apar altele și mai frumoase, dar la tine nu mai apare nimic că tu nu mai vrei!

| Divy a răspuns (pentru whatevernvm):

Și tu mănânci același lucruri sau tu nu mănânci nimic? Trăiești cu aer sau și acela îl consideri rahat?

| whatevernvm a răspuns (pentru Divy):

Te rog, opreste-te. Ma faci sa pierd speranta in umanitate si nu e ok. Ia niste iarba si te linistesti, esti mai chill. Go for it si nu mai imprastia cancer peste tot

| Divy a răspuns (pentru whatevernvm):

Iarba nu e căcat? Sunt liniștit și nu am obligat pe nimeni să facă ce spun eu, că nu sunt eu stăpân pe viața lor, mesajele nu au nici o valoare fiecare decide ceea ce vrea să facă doar să fie pe deplin conștient de decia lui.
În plus nu văd de ce ai venit să mă jignești dacă nici nu vorbeam cu tine, poate tu eși mai afectată ca domnișoara de 17 ani care mi-a vorbit frumos și cu argumente suprinzător de inteligente fără să folosească replici de șantier!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind ne rugam cu credinta adevarata, Dumnezeu uneori, din iubire, implineste cererile noastre, si altreori, tot din iubire, nu raspunde la acestea. Medicul, vedeti, stie mai bine decat bolnavul care este medicamentul cel mai potrivit pentru starea lui. Insa un lucru este sigur : daca cererile noastre sunt dupa voia lui Dumnezeu, Acesta oricum le va implini.
Avva Eustratie Golovanski, Cauta si vei afla - Raspunsuri la intrebarile crestinilor, Editura Cartea Ortodoxa, 2009, p.24

| oVENsiv a răspuns:

Eu cred ca e o coincidenta ca te-ai rugat si chiar s-a intamplat happy

| Cosmin_Princeps_2000 a răspuns:

Energia in Fizica Cuantica are aceleasi caracteristici ca si Zeitatiile diferitelor religii.
Energia e peste tot, imateriala, poate lua diferite forme si multe alte caracteristici. Energia e cea mai mica particula din Univers. Este energia care prin Legea Atractie a luat forma doriintei tale materializandu-se