| AIRIUS a întrebat:

Care este cel mai frumos desen animat pentru voi? Chiar daca, unii dintre noi numai suntem la varsta la care sa vedem un desen animat, consider ca, copilul din noi, va fi si la 199 de ani, nu?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ah, sunt atat de multe, incat nu pot sa aleg doar unul singur. Ar fi: Copiii de la 402, Viata cu Louie, Ce-i cu Andy, Braceface, Curaj cainele fricos, Heathcliff, Fetitele Powerpuff, Laboratorul lui Dexter, si multe, multe altele. Nu consider ca exista o varsta pentru desenele animate, eu una am 17 ani si nu cred ca o sa ma opresc vreodata din a ma uita la desene happy.

6 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Aah...cand eram mica, imi placea "Viata cu Louie" si "Copiii de la 402". Alea chiar erau desene faine...

| Holocaust a răspuns:

Tom şi Jerry ftw!
Seria Looney Tunes mi-a marcat şi ea copilăria.

| AIRIUS explică:

Iar pentru mine,cele mai frumoase desene, cu care am crescut au fost si au ramas Familia Flinston, cele mai frumoase.

| alxalx a răspuns:

Magicienii din waverly place, Bafta charlie.

| GusWaters a răspuns:

Trei lucruri mi-au marcat copilaria:
-yoyo-urile, care inca le mai am(am vreo 50)
-prajiturile bunicii
-YU-GI-OH: It's time to duel! Din desenul asta am invatat si ce inseamna prietenia,si ce inseamna lupta, si ce inseamna sa te dedici cu totul unui lucru si scopurilor tale, si ca pana si dusmanii trebuie sa se alieze cateodata.Si,cand le-am revazut, la 12 ani, am invatat si engleza.

| Elizaa a răspuns:

Intr-adevar in legatura cu ce ai afirmat.
Desenul meu animat favorit(gen serial)este inconfundabilul Johnny Bravo, iar(gen film)Lion King ce contine 3 parti fantastice!