| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Bob Marley are legatura cu illuminati? Adica daca face parte.

18 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cum sa faca parte dintr-o societate secreta ce a disparut?

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Inferno):

Cum sa faca parte dintr-o societate secreta, din moment ce el a murit prin '80?

| Inferno a răspuns:

O dai in teorii ale conspiratiei, daca nu mai figureaza nicaieri ca fiind active evident ca a disparut, sau sugerezi ca gucernul ascunde existenta unei asemenea societati pentru a detrona crestinismul?

| Inferno a răspuns:

"Majoritatea celor care fac parte din industria muzicii fac parte din illuminati!"
Esti prost informat, si "demascarea industriei muzicale" este doar praf in ochi, nimic mai mult. " Si oare pentru cine canta ei? " Pentru cine?

| Inferno a răspuns:

"Multe melodii rock sunt adevarate rugaciuni catre satan! "
Daca sunt Rock evident ca unele si-au pastrat caracteristicile pe care le aveau la origini.

| Inferno a răspuns:

Ce Masoni?, aici vorbim de Illuminati. Francmasoneria exista si astazi evident.

| Polaris a răspuns:

"Roots rock reggae" inversat sună ca "Illuminati's wh.ore is named Humanity".

| OOOLEOOO a răspuns:

Bob Marley?

O legenda? Profetul muzici Reggae? omul care a promovat libertatea la randul oamenilor de culoare, Singura persoana din lume care la moartea lui a reusit sa adune oameni crestini musulmani albi atei negri indiani.Primul om negru care a avut curajul sa se puna cu intreaga aomenire alba, zicand ''Suntem si noi ceva!''. Vranita dintre om alb si om negru, singurul care chiar daca a fost impuscat a 2-a zii s-a suit pe scena si a zis ''Suntem liberi, insa sunt oameni care nu vreau sa ne dea libertate, dar pana cand voi trai, voi sta pe aceasta scena si voi canta despre libertate, fiindca oameni au nevoie de un sprijin, au nevoie de muzica mea''

Sa fac parte dintr-un grup de oameni care vreau sa controleze lumea?

| OOOLEOOO a răspuns:

Bob marley a cantat pentru Jah! pentru libertate si pentru egalitate, lucru ce zeul tau nu ofera.

| OOOLEOOO a răspuns:

Fac ce vreau dar o sa dau socoteala? Asta suna a amenintare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Amenintarea adevarata din partea lui dumnezeu e asta : "esti liber sa te inchini mie sau nu dar... daca alegi sa nu mi te inchini o sa te trimit intr-un loc unde o sa te torturez, o sa suferi, o sa arzi si o sa zbieri pe veci". Mai pe scurt, esti liber sa faci cum zic eu. Cel mai bun exemplu e cu neutralitatea. Daca tu vrei sa fi neutru, dumnezeu iti neaga aceasta posibilitate si te pune automat sa-l alegi pe el sau sa fi torturat. Daca vrei neaparat sa fi neutru, dumnezeu o sa te considere impotriva lui, chiar daca tu nu ai ales asa ceva.

| Dorugar a răspuns:

Nu cred!
Mai degraba din Intunnecati, asta daca ar fi sa ne luam dupa cum arata

| SymphonyOfDestruction a răspuns (pentru Dorugar):

Rasistu dracului

| Dorugar a răspuns (pentru SymphonyOfDestruction):

Nu am spus nimic rau despre rasa lui Bob M. ci am vrut sa scot in evidenta ca "Illuminarea" nu se obtine prin lalalaiala, ci prin Mult Studiu si documentatie, ceea la Bob M. nu era cazul!
Vezi tu cumva vreo asemanare intre Iluministi ca Voltaire sau Immanuel Kant, Nietzche, J.J. Rouseau care au revolutionat filozofia stiintele naturii, medicina, pedagogia, Dreptul + multe altele, cu opera de hahahaiala regae a unui lautar semidoct?

| DyNo a răspuns:

Este mort din 11 mai 1981.

| DyNo a răspuns:

Francmasoneria, Cavalerii templieri, Comisia Trilaterala, controleaza deja lumea. COntroleaza sistemul politic, economic, religia, ce crezi ca Basescu ne conduce? Si daca tu crezi ca sunt organizatii satanice, te inseli, cum ar putea un grup de satanisti ignoranti, prosti si idioti sa controleze lumea? Ca asta sunt satanisti... De fapt ''satanismul'' in realitate te poti indoi de existenta lui, acesta este adus la viata de mass-media si de Biserica, nu stiu cati oameni se roaga personajului acela ( satan ).

Răspuns utilizator avertizat
| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Bob Marley a murit in 1981.