| gingergirl1 a întrebat:

Bună laughing Am si eu o nelamurire, imi explicati si mie care e treaba cu "illuminatii" astia? laughing Am inteles ca sunt satanisti sau ceva de genu...thinking

10 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

E mult mai rapid sa dai un search pe Google si sa afli despre ei, decat sa postezi o intrebare aici.

| Narcis2007 a răspuns:

Se face prea multa zarva pentru ceva ce nu exista...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sunt niste sectanti

| sublime89 a răspuns:

Ai auzit despre "Illuminati" de la niste oameni care nu stiu despre ce vorbesc. Toata "treaba" cu Illuminati e ca nu exista, ci sunt doar o teorie a conspiratiei, adica o inventie a oamenilor dornici de senzational.

| Beccaaa a răspuns:

M-am documentat cat de cat despre ei si se spune ca ei erau grupul marilor genii din mai multe domenii.

| Roam a răspuns:

Illuminati nu exista!

| zoltan119 a răspuns (pentru Roam):

De fapt a existat prin anii 1700 si uni zic ca exista inca si acum si una dintre cele mai cunoscute dovezi este simbolul de pe bancnota de 1$
http://new-world-order-plan.org/......dollar.jpg

| Roam a răspuns (pentru zoltan119):

Te inseli. Pe bacnota de 1$ se afla acel simbol pentru ca tiparia americana este condusa de o familie de masoni happy

| marina_1486 a răspuns:

Uite aici, e un filmulet de aprox 6 minute, o sa intelegi mai bine;)
https://www.youtube.com/watch?v=AjDrCHoAkX4

| Floris_Marin_1999 a răspuns:

Iluminati sunt membri ai une ligi ce vor sa infiinteze o singura religie si o singura putere guvernamentală intra pe YouTube si scrie " curiosityland-illuminati" sper ca te-am ajutat, funda?