| WiccaLover a întrebat:

Ce este illuminatii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ei este ceva ce n-ar mai trebui sa hie dar sa hie dar nu total, ci numa ase, superficial dar sa lipsasca cu desavarsire.

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pai ei nu mai este

| Jardelin a răspuns:

N-as putea pentru ca sa-ti spun, deoarece inluminarea iluminatilor nu te-ar ilumina chiar daca eu m-as stradui sa te luminez cu iluminarea dobindita de mine prin lumina cunosterii insusita la lumina lampii care m-a iluminat deoarece lumina nu mai era suficienta!

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

O organizatie non-profit care protejeaza cainii comunitari.

| azotlichid69 a răspuns:

Illuminati (pluralul din latinescul illuminatus, "ilumináții") este un nume care se referă la mai multe grupuri, atât istorice și moderne, atât reale cât și fictive.


Adam Weishaupt
Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt (Bavaria de Nord), de Adam Weishaupt[1], care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt[2]. Mișcarea era formată din liber-cugetători, liberali, republicani (deci antimonarhici) și pro-feminini, recrutați din lojile masonice din Germania, și a urmărit să promoveze perfecționismul prin intermediul școlilor de mistere. În 1785, ordinul a fost infiltrat, dezbinat și suprimat mai întâi de către guvern bavarez pentru un presupus complot și apoi în întregul stat (Reich) german. Acuzația adusă a fost aceea că scopul ordinului este să răstoarne toate monarhiile și religiile de stat din Europa.

| Torreto112 a răspuns:

Am studiat mult acest subiect,Iluminatii sun cei care conduc lumea din spatele cortinei, doar gandeste la cartile care ei le-au publicat, niste cari de joc, publicate in 1995, care aratau in imagini evenimente acuale, 11 Noiembrie,Tsunamiul din Japonia,si probabil multe altele. Daca stai sa te uiti atent toata lumea este condusa de ei(doar uitate la semnele din fata ta care nu leai bagat in seama,ochiul atotstiitor),doar scrie pe youtube,Dece lau vrut Iluminati mort pe Micheal Jackson, si vei vedea de ce sunt in stare, ei conduc lumea si prin industria muzicala, doar asculta mesajele din melodiile unor artisti americani care siau vandut sufletul diavolului, anumitul Rain Man.Se zice ca atunci cand devii membru al lor, ei iti vor spune un secret, care te va convinge sati vinzi sufletul. Dupa parerea mea acel secret este ca Iluminati vor reusi sa inplanteze in corpurile oamenilior niste cipuri.''Si nu vei putea cumpara sau vinde fara sa ai numarul diarei pe tine'' numarul fiarei find 666 iar cei destepti nul vor accepta.Este foarte stresant sa afli atatea adevaruri, eu am ales sa le stiu dar sa le neg, adica sa nu le bag in seama, cred cu desavarsire in Dumnezeu si stiu ca El ma va proteja cand vor veni acele vremuri grele.Credinta te scoate din orice mana de diavol. Sper ca te-am ajutat big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Torreto112):


Illuminatii sunt o grupare de oameni bogati sau foarte inteligenti care fac regulile desi unii dintre oameni nici nu isi dau seama ca sunt manipulati.Acestia sunt incredibil de puternici, detin televiziuni foarte mari(ex:CNN), controleaza stiinta, economia chiar si vremea.Cutremurul din Japonia nu a fost natural ci a fost creat de oameni.foarte multi "artisti" sunt membrii acestei grupari(ex lil wayne)Planul lor e instaleze noua ordine mondiala ca si solutie pentru criza economica si sociala in care se afla lumea si sunt foarte aproape doar ca mai exista cateva piedici care le stau in cale dar cu timpul acestea vor fi inlaturate.
Sunt convins 100% ca lucrurile care l-am scris eu aici si altii sunt poate 0.1% doar atat cat au permis ei sa se afle si ca exista lucruri mult mai socante si grave sa zic asa.

Daca vrei sa aflii mai multe acuta pe google:project blue beam, project HAARP, FEMA camps si despre cele 2.000.000 de sicriuri de plastic care exista in america, care sunt pentru un asa zis dezastru national care a fost prezis de "doamna" Janet Napolitano care este secretara DHS(Department of Homeland Security)

Întrebări similare