| anonim_4396 a întrebat:

De curand am aflat despre minunile pe care le savarseste parintele Arsenie Boca dupa moartea sa.Voi ati avut parte de vreo minune in urma unei rugaciuni catre acesta?

12 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Boca e un sarlatan penal. Minunile "mijlocite" de acesta nu sunt decat auto-sugestie ale trepanatilor ce o ard evlavios, pe la Prislop si care citesc preacucernic fituicele cu si despre el.

Răspuns utilizator avertizat
| DyNo a răspuns:

Nu ma inchin parazitilor.

Răspuns utilizator avertizat
| badboy18 a răspuns:

Datongue

| Torah a răspuns:

Sa inteleg ca Dzeul tau este Arsenie Boca?
Sau poate mijloceste el cu Tatal pentru noi,
Sau a murit Arsenie Boca pe cruce pentru mantuirea pacatelor noastre?

Exista un singur Dumnezeu Adevarat YHWH Dzeul Dzeilor si un singur Cristos Iisus mijlocitorul nostru cu Tatal,

orice rugaciune (inchinare) pe care ai facut-o altcuiva decat YHWH este un pacat,
cel mai mare pacat, se cheama Idolatrie, si cum satana se transforma,

in inger de lumina pentru a face victime! a si facut!
Caieste-te de pacatul tau si intoarcete la Dumnezeu, prin Singurul Mediator Adevarat, Iisus Cristos al Dumnezeului cel AdevaratTatal nostru.

| anonim_4396 explică (pentru Torah):

Atunci cum ramane cu faptul ca sfintii sunt mijlocitori catre Dumnezeu?

| Torah a răspuns (pentru anonim_4396):

Sfintii in viata, dar tu aculta la ce ti-am spus ca nu ma repet,
sanatate,
Harul si Pacea sa fie
cu tine, prin Iisus Cristos,
Amin.

Răspuns utilizator avertizat
| slowmotion4fun a răspuns (pentru Torah):

Iisus Hristos nu Iisus Cristoswinking

| Torah a răspuns (pentru slowmotion4fun):

Isus Cristos, dupà, "Traducerea Dumitru Cornilescu"
"Editie de studiu Thompson"
Biblia