| AnDr3D33aLoV3 a întrebat:

Eu si colegii mei avem de facut pentru scoala Dimensiunea religioasa a existentei. Trebuie sa ne impartim sarcina. Daca o colega scrie despre Traditie iar un alt coleg despre Manastiri respectam tema? (Mentionez ca despre carturari si restul am facut eu si inca o colega).

4 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

La ce obiect ai tema?

| Moisie a răspuns:

Tu poti sa scrii despre cresterea ateismului in lumea civilizata, ateism care aduce cu el progresul prin Stiinte si despre mizeria crescanda in tarile religioase, asa ca dimensiunea religioasa a existentei este inver proportionala cu nivelul de trai, si ca aceasta dimensiune este zero la nastere si tot zero, dar barat, trebuie sa fie la moarte.

| Delmoniko a răspuns:

Dimensiunea religioasa nu implica neaparat valentele fizice. Poti vorbi despre filosofia religiei, despre teologie, despre mitologie si mitografie. Ar trebuie sa contina, obligatoriu, un fel de istorie a religiilor de la inceputul vremurilor pana in prezent si felul in care a afectat/modelat civilizatiile.

| AnDr3D33aLoV3 explică (pentru Delmoniko):

Eu am scris despre asa ceva, insa noi trebuie sa scriem despre lucruri diferite. Eu am scris despre ce ai spus tu, impreuna cu o colega. Si mai am doi colegi care trebuie sa scrie si ei despre ceva si ma gandeam la asta. Oare e bine?