| UnBaiatDubios a întrebat:

Buna la toata lumea.In ultima vreme mi se intampla ceva dubios.Imi tot vine in cap o imagine sinistra cu un mormant si cu un craniu in varful crucii.Ar trebui sa-mi fac griji? Nu m-am drogat in ultima vreme...cred.

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Este semnul infrangerii lui Iisus.Inseamna ca incepi sa descoperi ce inseamna realitatea.

| UnBaiatDubios explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Nu ma asteptam sa primesc un raspuns atat de la obiect. Daca tot esti atat de cunoscator imi zici si ce inseamna daca crucea e de culoare albastra?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru UnBaiatDubios):

Albastrul inseamna libertate, limpezime, un cer albastru, care o data a fost rosu, din cauza lacrimilor varsate de Dumnezeu.

16 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu exista acest simbol din cate stiu eu.

| UnBaiatDubios explică (pentru Inferno):

Exista in mintea mea. Daca m-as pricepe la pictura ar iesi o capodopera.

| danay72 a răspuns:

Ce gandim aia ajungem sa visam, iar daca nu visezi atunci ai grija cu drogurile, daca spui ca ai probleme. 2Corinteni7:1

| Thunderstruck a răspuns:

Poate o sa incepi sa incerci sa scapi de aceste superstitii primitive.

| VladSilviu a răspuns:

Daca ai trai cum o fac eu de 15 ani incoace... cu o nepasare totala de tot ce te inconjoara si cand zic nepasare ex: aa. mi-a murit bunica. asta e. cam asa crede-ma ca te'ar durea fix in fund de acele cruci si de tot.
Daca dumnezeu e raspunsu am gresit intrebarile, si iata reapar iar si iar frustarile laughing GG

| Duucu a răspuns (pentru VladSilviu):

Bine zice Cheloo laughing

| LoveToHate a răspuns:

Incredibil.Acum ma gandesc la cum as putea sa-l ucid pe vecinul de la 3.Probabil,impuscat,deja ii vad cadavrul zacand intr-o balta de sange, iar eu rad ca o dementa.Ar trebui sa-mi fac griji? Nu, evident ca nu, e doar in imaginatia mea.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Visele sunt la fel ca numele tau mai ales daca ai si dat un castigator la intrebare; ai luat raspunsul care-ti maguleste imaginatia bolnava.

| 3xfemeie a răspuns:

Ai grija sa nu mai mananci seara prea mult, poti avea un somn agitat si vise urate. Ori o fi fost ceva stricat?

| HoneyPot a răspuns:

Sa-l lasati in pace! Speriati baiatul dubios cu tot felul de explicatii! Iti zic eu ce vezi tu in minte. Si eu am vazut exact acelasi lucru dar nu cand dormeam. Stii unde? Intr-un joc pe calculator! Si aia nu era o cruce ci o sabie cu un maner mai mare. Cred ca era un joc din franciza Warcraft. Iti recomand sa mai lasi jocurile, iti fac terci creierul! Foarte tare cum oamenii cauta explicatii spiritualo-simbolistice pentru niste jocuri pe calculator...

| UnBaiatDubios explică (pentru HoneyPot):

Nu ma joc deloc pe calculator laughing Oricum multumesc pentru grija.
Si chiar nu ma sperie subiectul.Mi se pare interesant sa cercetezi subconstientul.

| Hope77 a răspuns:

Sunt doar cateva surse posibile pentru vise: propriile griji, mancatul la ore tarzii, instiintari de la Dumnezeu, vise urate si cosmaruri de la ingerii rai si seriful lor. Scriptura spune sa ne apropiem de Dumnezeu si diavolul va fugi de la noi.

| UnBaiatDubios explică (pentru Hope77):

Nu e un vis.E doar o imagine care imi apare in minte.

| Hope77 a răspuns (pentru UnBaiatDubios):

Daca nu poti identifica nici o sursa de unde sa o fi preluat, in mod evident poate fi o imagine pe care unii demoni incearca sa ti-o puna inainte. intentia lor nu e niciodata pozitiva. din cauza asta raman la sfatul Scripturii: apropiati-va de Dumnezeu si diavolul va fugi de la voi. in aceste cuvinte este si un sfat si o fagaduinta.