| Mbea a întrebat:

Buna seara, locuri facatoare de minuni, cineva care poate fi vindecat fizic?

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Minuni le zice lumea, dar de fapt sunt chestii naturale 100%, inca nedescoperite de asa-zisa stiinta medicala.

20 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Hadambu, Ghigiu, Nicula, Sf Parascheva, Sf Dimitrie Basarabov.

| danay72 a răspuns:

Da,dar Isus nu recunoaște astfel de persoane ca slujitori ai săi, așa cum se arată în Matei 7:21-23

| OnuOnulică a răspuns:

Din câte am auzit mormântul lui Arsenie Boca ar ajuta dar sunt doar zvonurii nu cred că ar putea face minuni un mormânt.

| minrest a răspuns (pentru OnuOnulică):

Nici nu ti-a zis nimeni ca te vindeca mormantul, sau in general locul, asa ai interpretat tu.

| minrest a răspuns:

Nu vad cum ar putea sa te vindece locul. Sa ii schimbe forma nasului? E destul de frustrant sa iti tot citesc mesajele si sa nu inteleg care e problema.

| oprescudorin11 a răspuns:

In Romania s-au cartografiat cateva zone. Din cate-mi amintesc, sunt :
Muntii Ceahlau, Zona Retezatului cuprinzand Herculane si Sarmisegetuza, Muntii Bucegi, zona 'Babele'.La toate si imprejurimi destul de extinse, pana la 50 si mai mult de Km.
Aveam o harta, daca o gasesc ti-o trimit.

Răspuns utilizator avertizat
| suffarstar a răspuns:

Ferentari

| Staind a răspuns:

Sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arsenie Boca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spital

| VelaJohnny a răspuns (pentru anonim_4396):

Și avem un răspuns câștigător! Felicitări!
*sala răsună în aplauze*

| anonim_4396 a răspuns (pentru VelaJohnny):

Oooh, mulțumesc, mulțumesc blushing

| MistretulPufos a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta e cel mai bun raspuns *bat din palme*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credinta si inima smerita impreuna cu rugaciunea.nu trebuie sa mergi undeva anume, ori sa te tarasti, ori sa faci cine stie ce in afara de bine, si milostenie.

| 6684464 a răspuns:

Spitalul Clinic Universitar de Urgenţă Bucureşti

Spitalul Clinic de Urgenţă Floreasca Bucureşti

Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Timişoara

Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Tg. Mureş

Spitalul Clinic de Urgenţă Constanţa

Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Sf. Spiridon din Iaşi

Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Cluj Napoca

Primul loc este cel mai bun!
Bafta!

| VelaJohnny a răspuns (pentru 6684464):

laughing ai uitat sa precizezi adresele, dar oricum se descurca el

| 6684464 a răspuns (pentru VelaJohnny):

Daca a stiut cum sa puna intrebatrea pe TPU sigur gaseste adresele pe google laughing.

| pet555 a răspuns:

Asa la mod general, pentru bolnavi, spitalul este lasat special ca sa te vindeci. Doar nu suntem in filme cu vrajitori si locuri magice!

| Mindilica a răspuns:

Locuri facatoare de minuni sunt pretutindeni. Doar credinta noastra ne poate vindeca.