| UnicornulVesel a întrebat:

Stie cineva ce inseamna daca il visez pe Iisus Hristos ca se joaca cu fratele meu mai mic?
Sa va povestesc visul. Eu am stat in chirie la niste persoane care stateau la casa si ne-au facut mult rau mie si familiei mele. Visul incepea asa : Intru repede in casa aceea si il vad pe barbatul care ne luase in chirie pe jos si pe Domnul Iisus Hristos in picioare langa el. L-a lasat sa fuga, dar Iisus s-a dus dupa el iesind pe geam [ avnd gratii, a rupt gratiile cu mana ] si s-a dus dupa el. L-a luat de bluza si l-a trantit pe jos. Dupa ce au terminat, Iisus si fratele meu mai mic s-au dus pe malul marii si au inceput sa se joace. Iisus i-a prins fratiorului un peste si ii arata cum respira pestele. Intre timp eu eram la vreo 30m distanta uitandu-ma la ei fericita si mandra ca am un frate care se joaca cu Fiul Domnului, dar eram si foarte putin geloasa ca nu ma jucam si eu cu ei. Dupa ce s-au jucat, ne-a condus acasa [ unde stam acum, actuala locuinta] si era foarte bucuros ca s-a jucat cu noi si i-a daruit fratiorului un peste. ACiudat, dar a fost frumos ca e din partea Lui Iisus.

Cand m-am trezit, la ora 7 jumate dimineata, eram speriata. Mama m-a intrebat ce am patit si i-am povestit. In timp ce il imbraca pe Alin [ fratele meu] i-a zis sa aiba grija la masini si accidente sa nu cumva ca Dumnezeu sa vrea sa il ia la el sa il faca ingeras. Bineinteles ca m-am speriat mai tare si am cautat intr-o carte. Acoloscria ca cel acre a visat va avea un viitor prosper, dar nu prea cred... si vreau si parerea voastra!

Multumesc.

5 răspunsuri:
| DeliaDaniela a răspuns:

Visele sunt doar vise si nu au nicio influenta asupra vietii noastre. Nu trebuie interpretate happy

| UnicornulVesel explică (pentru DeliaDaniela):

De fapt, are mare legatura. Am aflat ce inseamna. Acum 8 luni m-am electrocutat in triajul CFR Palas. Cred ca accidentul se trage de la vis. Parerea mea.

| DeliaDaniela a răspuns (pentru UnicornulVesel):

Chiar si oamenii de stiinta sustin faptul ca visele au legatura cu intamplarile anterioare, insa nicidecum cu cele viitoare. Eu am visat ca am castigat la loto, insa au trecut ceva ani si inca contul meu din banca e gol laughing serios, visele sunt doar vise. Daca nu te deranjeaza intrebarea, imi zici te rog cati ani ai? happy

| mona a răspuns:

Eu cred ca visul nu e motiv sa te ingrijorezi, oricum visul e de bine

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Acest vis se leaga de cele mai multe ori de intrebarea : "Care este sensul vietii?".
Visul se poate interpreta de cele mai multe ori ca si o pierdere a echilibrului intern.
- Daca il visezi pe Isus Christos este un semn ca vei avea o minte limpede.
- Daca il auzi vorbind pe Christos - veselie.
- Daca vorbeste doar pentru tine - urmeaza sfatul prietenilor.
- Daca in vis ai senzatia sau simti ca esti privit de catre Isus ca si un apostol, predicator sau preot - visul in realitate se poate adeveri in acelasi mod.
- Asociezi pe cineva in vis cu Isus Christos - ai constiinta incarcata.