| mariakarolyna a întrebat:

Am avut aseara un vis mai...ciudat : se facea ca m-am dus la o biserica si un preot mi-a spus ca sa tin post o saptamana si apoi sa ma duc sa ma spovedesc... imi puteti spune ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SakonSIUkon a răspuns:

Probabil o fi fost un mesaj sau te-ai gandit prea mult sau este o coincidenta de imagine pe creier desi unele vise se implinesc conform paragrafului din faptele apostolilor 15, 16 cred nu mai stiu sigur. Dumnezeu spunea ca va da viziunii si vise.Ca exemplu sora mea a visat ca vom avea accident cu masina iar a doua zi chiar am avut.

| mariakarolyna explică (pentru SakonSIUkon):

Se spune ca daca visezi un preot de fapt este diavolulraised eyebrows

| SakonSIUkon a răspuns (pentru mariakarolyna):

Se spune intr-adevar dar nu intotdeauna se adevereste ceea ce visezi. uite de exemplu eu sunt asa intr-o faza continua in care visez nuami preoti si inmormantari am visat aseara ca m-am impartasit este posibil sa fie si vreun rau prin camera mea.

| mariakarolyna explică (pentru SakonSIUkon):

K mersi d raspuns

10 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Exact, bine spus.

| RAY a răspuns:

Sti ca mihaita a avut dreptate nu?

| Mădă0611 a răspuns:

Sa nu mai interpretezi visele

| mariakarolyna explică (pentru Mădă0611):

Nu inerpretez nimicraised eyebrows

| Mădă0611 a răspuns (pentru mariakarolyna):

Ba interpretezi. Eu am visat in noaptea de sf Andrei ca cel de care imi placea ma iubea (e o traditie/superstitie ca iti visezi sortitul daca pui niste buruieni sub perna, n-am pus). Ce sa fac? (intrebare retorica) Nu mai prea vorbesc cu el, ca nu prea vreau, daca ar fi sa ma iau dupa vis, ar trebui sa ma apropii de el, ca doar e sortitul, adica e el sau nimeni. Visele sunt vise, au treaba cu subconstientul si acolo e trecut, real sau nu (dorinte, sau amintiri netraite).
Probabil ai auzit undeva despre post si spovedanie si te macina gandul asta.

| M25M a răspuns:

Vise sunt rodul inconstientului. Probabil te simti vinovata de ceva(orice lucru chiar si insignifiant) iar felul prin care poti sa rezolvi aceasta problema este un ritual religios.
La fel de bine poata sa nu insemne nimic.

| mariakarolyna explică (pentru M25M):

Aa gata stiu dc am visat. mersi mult de raspuns