| crisbens33 a întrebat:

eu sunt crestin si nu prea cred in apocsalipsa mama mea mi-a povestit ca sa mai zis ca in anul 2000 va veni apocalipsa si nu a venit voi credeti ca vine in 21.12. 2012 sau niciodata?
sa imi raspunda toate religile

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dumnezeu a spus ca nu stie nimeni cand vine sfarsitul. Sfarsitul va veni pentru ca lumea s-a inmultit prea mult si e posibil oricand un razboi nuclear.

| SkyBlue a răspuns (pentru Salontanul):

Stii, in Biblie la Potopul lui Noe scria ca potopul acela a fost dat de Dumnezeu pentru. a curata Pamantul de rautate, nu pentru. a omora oamenii, doar sunt creatiile Saletongue

7 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Ce treaba are 2012 cu religia?

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Apocalipsa a fost explicata de catre Ioan teologul cu vocabularul din acea vreme.Adica,acele guri de foc ar putea fi tunuri,stelele ce cad pe pamant ar putea fi bombe, fantana ar putea fi un lansator de rachete, acea bestie zburatoare ar putea fi un elicopter, cand luna se face rosie si se intuneca afara, ar putea fi de la fumul armamentelor.
O zi buna!

| martzian a răspuns:

Apocalipsa nu spune nicaieri ca sfarsitul va veni in 2000 sau in 2012. Daca esti crestin te sfatuiesc sa citesti singur Biblia nu sa iei totul pe nemestecate de la altii.

| 1Mihai1 a răspuns:

Nimeni în afară de Dumnezeu nu ştie cand va veni sfarşitul lumii.

| werewolfbruno a răspuns:

Nu stiu oricum ceva se schimba!

| SkyBlue a răspuns:

Daca nu ai vazut cand s-a spus la stiri, iti spun eu: Apocalipsa nu vine pe 21 decembrie, arheologii au gasit niste inscriptii mayase care indicau data de 29 decembrie 2012, dar era vorba despre un conducator sau ceva de genutongue