| 5Cx a întrebat:

Ce parere aveti despre apocalipsa care se spune ca va veni in 21.12. 2012. Este Adevarat sau Fals? si de ce credeti ca este Adevarat/fals?

Răspuns Câştigător
| MJFAN94 a răspuns:

In secolul 21, al Anului 2000, a avut loc ceva SUPRANATURAL, adica absolut toate PLANETELE, din universul nostru, s-au aliniat! Dar aici norocul rasei umane a fost urmatorul: Planetele s-au aliniat, dar la o distanta m-ai mare una de cealalta! Pentru ca daca stii, fiecare PLANETA, are o proprietate MACNETICA, foarte mare! Puterea magnetica a fiecarei PLANETE, depinde de MARIMEA fiecareia in parte! Revenind: Atunci cand acel ciclu a avut loc, cred ca stii ca Soarele a incetat sa mai arda pe cer! De ce crezi tu oare ca s-a intamplat asta? Iti spun eu de ce: Pentru ca SOARELE, a fost acoperit! Acel ciclu nu duras-e mult circa 3-5 Minute a durat apoi lucruriile au revenit la NORMAL! Dar Acum In Secolul 21, Al Anului 2012, Pe data de 21.12. 2012, Acel ciclu se repeta din nou, dar din pacate pentru RASA UMANA, cu amenintari mult mai uriase deoarece: Aici au intervnit Poporul din vechime, Civilizatia Maya, o Rasa de oameni, foarte avansati, din multe puncte de vedere: Matematic, Geografic etc. Mayasii, datorita Tehnologiei avansate care ei o manevrau la aceea vreme, le-a fost permis, Calculul de tot felul, in Stele, in Secole si in foarte multe! Mayasii la vremea lor erau 100% siguri, ca durata de viata pe TERRA, se se incheia pe 21.12. 2012, asta ramane de vazut! Inafara de aceasta, acum planetele care se vor aliniea cu TERRA, vor avea o distanta mult m-ai mica una de cealalta, si din acest lucru nu poate sa reiasa decat CRESTEREA VOLUMULUI DE MAGNETISM, INTRE PLANETE! Intr-un Cuvant Terra de v-a apropria fara voia ei de alte PLANETE, ca de EXEMPLU, MARTE SAU JUPITER, S-AU POATE CA VOM FII ATAT DE APROAPE DE SOARE INCAT NE VOM TOPII LA PROPRIU! Acest Magnetism, m-ai poate cauza si CUTREMURE; AVALANSE; PENE DE CURENT GLOBALE SI ACOPERIREA TOTALA 100%, A SOARELUI; S-au nu este exclusa varianta si ca un ASTEROID SA SE IZBEASCA DE TERRA! Orcum ceva este 100% adevarat CA SE V-A INTAMPLA SI ANUME ALINIERE PLANETELOR UNA DE CEALALTA, SI ASTA NU POATE ADUCE LUCRURI BUNE, DECAT LUCRURI RELE! ASTA-I PURUL ADEVAR, EU TE SFATUIESC SINCER SI DIN INIMA, ASA CUM FAC SI EU TE SFATUIESC CA PE O SORA, SA TII POST 3 ZILE MACAR SI SA TE DUCI SA TE INPARTASESTI SI SA TE SPOVEDESTI! INGERUL TAU PAZITOR SA TE AIBA TOT TIMPUL SUB ARIPA LUI PROTECTOARE! DOAMNE AJUTA!

| 5Cx explică (pentru MJFAN94):

Sigur ai dreptate. Am auzit multe variante logice. Dar nici una nu semana cu asta atat ca era vorba de alinearea planetelor dar nu de forta magnetica a accestora. Este adevarat chiar se va inampla ceva dar nu cred ca va veni apocalipsa. Ms de raspuns.

| MJFAN94 a răspuns (pentru MJFAN94):

Daca mi-ai dat medalie, inseamna ca ti-a placut! Sunt mandru, prima mea medalie pe TPU! Trenuie sa sarbatoresc, si stiu si cum: Cu o sticla da vin rosu, il dau pe gat!

| Duucu a răspuns (pentru MJFAN94):

Esti crestin dar vorbesti de Sf.Lumii.Ai citit Biblia? Ai vazut poate un verset in care scrie ca nimeni nu stie cand va veni El? Cat despre mayasi, daca totusi spui tu ca ei au avut o minte atat de dezvoltata, cum crezi ca au capatat-o? Sa te vad acum.Sincer nu stiam ca marimea planetei este direct proportionala cu magnetismul. Apropo, nu uita ca noi nu suntem singuri in Univers, atunci cu celelalte civilizatii ce se va intampla? Vor supravietuii desigur... Va rog frumos sa nu confundati Sf.Lumii cu sfarsitul Terrei.

| 5Cx explică (pentru Duucu):

Imi pare rau daca raspunsul meu te-a suparat. Iti multumesc de raspuns.

| Infernia a răspuns (pentru MJFAN94):

Alt credincios in Dzeu

| 5Cx explică (pentru Infernia):

Dar tu nu crezi in Dumnezeu?

| Infernia a răspuns (pentru 5Cx):

Nu sunt ateista

| 5Cx explică (pentru Infernia):

Pai atunci totul se leaga. Daca tu nu crezi doar in ceea ce vezi de ce platesti curentul nu il vezi. Asa e si Dumnezeu cine crezi ca a facut pamantul dar cum crezi tu.

35 răspunsuri:
| William a răspuns:

Man, era 12.12. 2012.

| Duucu a răspuns (pentru William):

Man,va fi pe 21.12.12

Si nu, nu cred!

| 5Cx explică (pentru Duucu):

De ce nu crezi documenteazate si-ai sa vezi ca nu va veni dar totusi sunt sigura ca se va intampla ceva. Dar mersi de raspuns.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Roaga-te sa nu vina ziua sfarsitului, PAMANTUL NU E PREGATIT PENTRU JUDECATA!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Roaga-te sa nu vina ziua sfarsitului, PAMANTUL NU E PREGATIT PENTRU JUDECATA!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Fals.
Matei 24:36 - Iar ziua şi ora aceea nimeni nu le ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl.

| 5Cx explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Da ai dreptate. Ms de raspuns.

| 3xfemeie a răspuns:

" Potrivit mayasilor, anul 2012 nu va fi sfârşitul lumii, ci momentul când adevărul ne va fi revelat."
Mayasii au prezis un sfarsit al timpului, nu al lumii.

| 5Cx explică (pentru 3xfemeie):

Inteleg ce vrei sa spui. Da singur ca lumea va continua sa existe dar se va inampla un fenomen rar. Dar sigur nu apocalipsa. Ms de raspuns.

| 3xfemeie a răspuns (pentru 5Cx):

Daca imi dai un id iti pot trimite un mesaj mai detaliat referitor la asta

| 5Cx explică (pentru 3xfemeie):

Danielaiulia38 este id0ul pe care ma poti conacta chiar as vrea sa vad ce spui mi se pare foarte interesanta explicatia ta.

| tavadaresti a răspuns:

"Evanghelia aceasta a Imparatiei va fi propovaduita in toata lumea, ca sa slujeasca de marturie tuturor neamurilor. ATUNCI va veni sfarsitul." (Mat.24:14)

| 5Cx explică (pentru tavadaresti):

Exista sansa sa ai dreptate. In orice caz mersi de raspuns.

| savvy12 a răspuns:

Eu cred ca intrebarile astea nu se mai termina, si da este Fals, n-am chef sa-ti zic dc, mi lene sa scriu...(o sa-ti zica altu).

| Infernia a răspuns (pentru savvy12):

Ei nu au alta preocupare decat porcaria asta care clar nu este adevarata..mai vedeti-va copilasiilor de scoala si de altele mai importante.

| 5Cx explică (pentru savvy12):

Decat sa dai raspunsul asta naspa mai bine nu te bagai nici eu n-am chef sa citesc ce scrii tu!

| 5Cx explică (pentru Infernia):

Eu am intrebat ca sa mi se raspunda la intrebare nu sa imi zici de ce sa ma preocup. Te bagi si tu ca o...

| savvy12 a răspuns (pentru 5Cx):

Ai citit oricum...

| Infernia a răspuns (pentru 5Cx):

Da tu cine te crezi sa vorbesti asa? Oamenii astia iti raspund la intrebari si tu ii critici?

| 5Cx explică (pentru Infernia):

Mi se pare ca tu mi-ai criticat intrebarea. Daca nu ai observat oamenilor astia le-am multumit pentru raspuns. Tu mi-ai criticat intrebarea. Nu vreau sa te superi dar daca nu vroiai sa raspunzi la intrebarea ce am pus-o mai bine taceai.

| MJFAN94 a răspuns (pentru savvy12):

Intrebariile astea o sa se termine: si stii cand? pe 21, atunci vom vedea adevarul! Si inca ceva, din puctul meu de vedere, cand un om, detine niste informatii inportante, le inpartaseste cu semenii sai, nu spune mi-e lene!

| 5Cx explică (pentru savvy12):

Pentru ca ma interesau raspunsurile.

| Infernia a răspuns (pentru 5Cx):

Cum zici tu

| ILoveMoon a răspuns:

Pai voi rade pe 22.12. 2012 de cei care au crezut in apocalipsa si au facut cine stie ce tampeni cu viata lor si dupa vom intra in 2013

| 5Cx explică (pentru ILoveMoon):

Da poate tu vei rade dar unii au dreptate cu alinearea planetelor. In asta cred.-

| Ebixa a răspuns:

O sa iti zic pe data de 22 ce parere am.