| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

sunt foarte nelamurit si usor pornit pe anumite lucruri.De ce Dumnezeu i-a dat lumea lui Satan doar ca sa-i dovedeasca ca guvernarea divina este cea mai buna? De ce i-ar da lumea cuiva care este exact opusul binelui? De exemplu,daca eu as vrea sa conduc absolut totul,sau doar lumea asta si i-a spune lui Dumnezeu,cel mai probabil mi-ar spune:"Nu esti suficeient de pur ca sa primesti o astfel de putere."Bomba:atunci diavolul,care in mod cert este mult mai jegos ca mine a primit o sansa? Doar pentru ca Dumnezeu l-a inzestrat cu puteri uimitoare? Doar sufletul conteaza,nu? Si se spune ca daca esti bun ajungi in Rai la DUMNEZEU si daca nu, ajungi IN IAD LA DIAVOL.De cand Dumnezeu colaboreaza cu diavolul? Diavolul pentru ca a fost anti-Hristul suprem primeste dreptul de a pedepsi oameni,de a face ce vrea cu cei rai in iad? In conditiile in care acel rau a pornit de la el? Practic,oarecum,diabolul a primit de la Dumnezeu ceea ce voia.O lume proprie,in care nu este chinuit, spune Biblia:IADUL.De ce toate astea? Si de ce sa-i demonstreze tocmai lui asta? Raului intruchipat? Tocmai lui?

36 răspunsuri:
| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru HDeNiSaR):

Nu ai camera web?

| HDeNiSaR a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Ba da!
am avut! laughing
şi nu funcționa din cauza windows-ului( dar în principal nu știam că din cauza asta nu funcționa), şi am spus să i-o duc la un prieten să vadă ce are! dar până să ajung la prietenul asta faimos am scăpat-o în găleata cu apă! şi ceaules a fost! laughing laughing laughing

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru usuk):

Am avut acum cateva zile religia. Dirigintele e proful de religie.Ne-as pus sa scriem pe-o foaie toate intrebarile noastre despre Dumnezeu, ce nelamuriri avem de ce nu credem, si am scris exact ce am scris aici.Si cand a ajuns la mine cu verificarea a spus ca am scrisul urat si nu intelege laughing. Prostul drk, mi-a criticat scrisul, nu se intelegea...stii tu...Cam asa-i cu natafletii astia credinciosi.Din vreo 35 de foi, n-a luat la verificat decat vreo 5.In conditiile in care a spus ca raspunde la toate.Toti scriem urat, sau n-a avut timp happy.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru anonim_4396):

Ai inteles tot planul lui Dumnezeu?
P:S:Am nevoie doar de un da sau nu.Dar daca vrei sa mi-l si explici nu ma supar happy.

| usuk a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Asa cum ti-am spus, NICI un teist NU va reusii sa-ti raspunda la intrebari. asta e, totul devine invechit dupa un timp tocmai pentru ca apare ceva nou sau, in cazul asta, ceva mai corect

| Alcapone234 a răspuns:

A inventat unul o vorbă că exista rai și iad și voi ați luat o de buna, logic că nu există