| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, ce moaște de sfinți / sfinte sunt în România și Moldova pentru totdeauna / în permanență?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-a mai puternică legătură dintre un om și Dumnezeu este credință Adevărată față de El sinceră fără negare și să-ți ofere totul fără ca să meriți față de El cu Adevărat. Credința Adevărată față de Dumnezeu ne ține în Legătură cu el nimic altceva nu mai de preț și "sfânt" decât credință fiecăruia dintre voi față de El.

Eu știu și cunos mulți "sfinți" care în numele lui mint și jură fals față de El și în numele lui rostesc vorbe pe care el nu le-a spus și scris nică ieri ei nul prezintă pe pământul ăsta pe Dumnezeu și mint în numele lui sa poată obțină ceși doresc ei un om care îl prezintă pe Dumnezeu și este într-adevăr cu Dumnezeul într-o legătură sinceră și credință Adevărată va fi cel puțin conștient de sufletul său căci el este sufletul nostru tatăl fiul și duhul omului. Nu cred ca în viață asta un om poate reuși fără voia lui în viața ceva am văzut și știu ce puterea are Dumnezeu de a putea ridica omul și să-l coboare în același timp eu cred ca ar trebuie sa fim cel puțin conștienți de el cel puțin.

| Magie2525 explică (pentru anonim_4396):

Cum adică tu știi și cunoști mulți sfinți?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Magie2525):

Păstreazăți credința față de El fără de niciun fel de genare atunci o sa vezi toți "sfinți" care vorbesc în numele lui Dumnezeu. Văd omul fără Dumnezeu în el il cunosc pe omul fără Dumnezeu în el da eu nu-l judec și-l lasă să-l găsească singur cu propia credință.

Mulți așa ziși "sfinți" fac numai rău în Numele lui Dumnezeu mint în numele lui îl folosesc să-și atingă scopurile murdare își bat joc de Dumnezeu râd de el îl huiduies vor să-l dea pe Dumnezeu jos și omul sa devina un animale. Dumnezeul a dăruit omului conștința conștiența rațiunea judecata de sine controlul de sine Uităte puterea ne-a dat și noi facem rău altora oamenii cu asta cu puterea asta pe care nu o merităm dacă stăm și luăm drept noi nu am depus niciun fel de efort pentru tot ce nea dăruit în noua noi cei oferim în schimb lui? Ne auto declarăm oamenii "buni" ne auto declarăm "sfinți" ne pune în fel și feluri de măști și facem numai rău ne îmbrăcăm in numai măști și ne ascundem după răutate din noi lăcomia din noi prostia din noi noi facem asta toți nu există pe pământul ăsta om fără de greșeli și Niciun sfânt Dumnezeu încă răbda cu noi căci speră ca nu voi mai fi atâta de răi atâta de răi... Și ca vom avea intenția cea Adevărată de bine și nu de rău eu ma mir ca încă are atâta răbdare cu noi atâta putere săne ierte știind firea noastră felul în care suntem și tot ce facem noi nu merităm bunătatea lui Dumnezeu nu merită nu-i suntem nici unul dintre noi vrednici de el loiali față de El noi suntem mult prea răi mult prea răi și știm cu toți asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Magie2525):

Mergem și ne rugăm la el și când ieșim pe ușile alea ne întoarcem tot la rău făcut spunem ca avem "credință" in Dumnezeu da facem rău... Noi am dat greși cu toți față de El și nu merităm bunătatea lui nu merităm ne-a dat pământul ăsta și noi ne batem joc de noi și de animalele suntem mai animalele ca animalele cu tot cu conștința și rațiunea noastră este numai în rău...

| Tputpu35 a răspuns:

Spre exemplu moaste sunt si la biserica de la unirii