| angelica02 a întrebat:

Buna ziua cand te indragostesti de un preot fara sa vrei ce trebuie sa faci, nu pot sa mai scot acest sentiment din mine m-am indragostit fara sa vreau! daca puteti dati-mi si mie niste sfaturi va rog?:funda**(fara jigniri)

Răspuns Câştigător
| BigG a răspuns:

Incearca sa gasesti o alta persoana care te atarage si nu te mai gandi la preot. Asta daca vrei sa treci peste situatia asta.
Daca nu dai bataie nu sta pe ganduri. Du-te la spovedit si zi te-ai indragostit de el si sti ca nu faci bine deoarece esti o pacatoasa, poate iese ceva.

10 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Preotul este deci un om cadatorit. Ce intentionezi, unde crezi ca poti ajunge? Vrei sa ajuti la distrugerea unei familii? Nu cred. El nici macar nu mai are voie sa se casatoreasca a doua oara...

| milan9 a răspuns:

Este o gluma totusi, nu? happy Acest om in slujba lui Dumnezeu si a principiilor crestine iti poate fi si tata nu numai "parinte".

| milan9 a răspuns:

E bine sa faci diferenta intre dragoste si simpatie, intre iubire (acea iubire dintre femeie si barbat) si apreciere, etc...

| Kalla a răspuns:

Probabil faptul ca stii ca nu puteti fi impreuna te atrage si mai mult.
Daca esti o copila/adolescenta las-o balta, esti prea tanara.
Daca esti deja mai adulta(+25 de ani), cine stie. Daca e preot ortodox poti sa te casatoresti cu el ( nu-ti face prea multe sperante, nu spun ca o sa va casatoriti).
Oricum, totul este posibil.

Seara faina.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Consideri ca popa este superior cuiva? Desigur celor care nu il cunosc pe Dumnezeu, si chiar se lasa inselati de el, ce are in plus? E chipes? o fi, dar nu este meritul lui. Ca sa spui ca te-ai indragostit de el doar ca-i popa, dar pana sa ajungi sa-l cunosti trebuie sa mananci cu el un sac de sare, si nici atunci nu-l cunosti, ca sa spui ca accepti in inima ta o iubire de sacrificiu pentru un om care lupta inpotriva lui Dumnezeusi joaca teatru in fata oamenilor pentru bani. Lasa tu popa si indreaptati inima catre Dumnezeu si la vremea potrivita El te v-a ajuta sa-l gasesti pe cel potrivit, nu pe un din asta..varuit pe dinafara ca mormintele.(Scuze daca te-am dezamagit )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce trebuie sa faci? Sex desigur.

| Duhovnicul a răspuns:

Te-ai gandit vreodata sa te calugaresti?

| adrian1419 a răspuns:

E preotul casatorit? daca nu, spune-i (nu cred ca e diferenta de varsta asa mare)
Preotii ortodocsi se casatoresc si au copii nu stiu de celelalte religii.
Daca e casatorit sau e o diferenta considerabila de ani atunci e o problema. Dragostea doare si n-ai avea ce sa faci atunci... Timpul le vindeca pe toate dar nu le repara.

| angelica02 explică:

Iti multumesc pentru sfat dar nu as avea cum sa ii spun asta doamne fereste cine stie ce ar crede despre mine!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru angelica02):

Te faci preoteasa, evident!