| Diamond5 a întrebat:

Cand credeti ca vine sfarsitul lumii?:?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu mai vine nici macar ala... ca e criza.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru KodrutZ):

laughing)))))))))))))))))))))))) Ţi-aş da o ţuică laughing)))))))))))

| KodrutZ a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

O tuica blasfemica.

| Narcis2007 a răspuns:

Peste 4 miliarde de ani...si nu glumesc

| anonimg a răspuns:

La scurt timp dupa ce se va da decretul duminical, decret in care toti oamenii vor fi obligati sa nu aiba o alta zi de inchinare decat duminica. Nu suntem deci departe de acest decret.

| iurii75 a răspuns (pentru anonimg):

Pe ce baza afirmi aceastr?

| anonimg a răspuns (pentru iurii75):

Pe baza Sfintei Scripturi. Apocalipsa 13:16, 17.

| iurii75 a răspuns (pentru anonimg):

16 Ea îi constrânge pe toţi oamenii, mici şi mari, bogaţi şi săraci, liberi şi sclavi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte, 17 pentru ca nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, decât cel ce are semnul, numele fiarei sau numărul numelui ei.
si dupa parerea ta, unde se vorbeste de decretul duminical, ca toti vor fi obligati sa aiba ca zi de inchinare duminica?

| Holiday a răspuns:

Greu de spus cand, cauzele pot fi multiple si greu de anticipat momentul fiecareia din ele. Mai mult decat atat, ce inseamna sfarsitu lumii pentru tine? Sfarsitul existentei rasei umane, sau sfarsitul existentei vietii pe Terra?
Pana la sfarsitul vietii pe Terra probabil va mai trece mult timp, dar e foarte posibil sa existe o (noua) selectie intr-un timp nu foarte indepartat.

| sublime89 a răspuns:

Cel din biblie nu va veni niciodata. Un alt sfarsit al speciei noastre poate veni candva, dar e imposibil de spus cand. Probabil cand vom face o mare greseala, sau vom avea un ghinion iesit din comun.

| CinevaNou a răspuns:

Maine la ora 6.

| Deaad a răspuns:

Ma,cred ca vine maine.Eu mi-am achizitionat buncar.Iti recomand sa faci la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''credeti''=presupuneti,considerati

Nimeni nu stie(cu exactitate raspunsul)-insa toata lumea presupune si se bazeaza pe intuitie si anumite dovezi...
Cert este faptul ca pentru fiecare ''Sfarsitul lumii'' vine atunci cand da coltu'...restul sunt doar PRESUPUNERI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA.vine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricand poate veni... tongue Cu cat mai mult distrugem paduri si lasam alunecarile de teren si incalzirile globale sa ne distruga casele, cu atat mai repede va veni.

Dar eu cred ca niciodata nu se stie cand.

Conform teoriei mele, nu iti poti imagina ceva ce este imposibil, deci inseamna ca poti sa iti imaginezi ceva ce este posibil. Rezulta ca, poate chiar in acest moment, in timp ce citesti aceasta propozitie sa vina sfarsitul lumii... Sau poate doar peste 5 miliarde de ani tongue

| cool1 a răspuns:

Va venii atunci cand (teorii):
-Un asteroid imens va lovi Pamantul
-Prostii de oameni vor inventa ceva, inventia va avea o eroare fatala si vom sarii toti in aer
-Va venii peste noi toti o molima fara leac.
-Robotzi se vor rascula si ne vor distruge
-Nu o sa mai avem oxigen dupa ce se vor taia toti copacii.
-Pamantul va iesii din orbita si ne vom indrepta spre Soare.
Stii ceva? La ce ne ajuta sa stim care va fi sfarsitul din moment ce, daca vom murii nu va mai conta cauza.Chiar daca o vom stii tot morti vom fi.Si oricum toata lumea va murii la un moment dat. Poate azi, poate maine, poate peste 100 de ani.Nu putem stii.