| ClaraLove a întrebat:

Care este,, drumul crucii,,?

8 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Drumul Crucii - Via Dolorosa - porneste de la ruinele fostei cetati romane Antonia si continua, in urcus domol, aproape 1 km, pana la Golgota. E drumul pe care l-a stabatut Iisus Hristos cu crucea in spate pentru a ne deschide noua tuturor calea spre mantuire. E drumul pe care-l strabat anual mii de pelerini veniti sa omagieze jertfa lui.
http://www.flu.ro/articole/Cultura_urbana/Pe_Drumul_Crucii.html
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drumul Crucii ("Via Dolorosa")
Dupa ce a fost condamnat la moarte, Iisus si-a purtat crucea pana pe Dealul Golgota ( Dealul Capatanii), impreuna cu alti 2 condamnati ce isi duceau crucile lor.

| ClaraLove explică:

Mersi pentru raspunsuri, maine dau funda.

| ClaraLove explică:

Fiecare aveti cate un vot.

| BlackRose95 a răspuns:

Drumul pe care Iisus l-a parcurs cu crucea in spate.

| ClaraLove explică (pentru BlackRose95):

Da,dar ce s-a intamplat: Cand L-a judecat Pilat....cand a fost rastignit. Unde sunt punctele nu mai stiu

| AlexandruMurzin a răspuns:

Te refer la ce reprezinta sau unde a facut Iisus acel drum?