| Silyca a întrebat:

Care este valoarea unei vieti de om? Dar valoare lui Dumnezeu care este?

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Valoarea mea e cat in Domnul sunt.Am mare pret in ochii Lui!

| Alphawolf a răspuns:

Valoarea unui om este inestimabila, pentru ca nu sunt criterii obiective dupa care sa o poti valorifica.

Absolut totul(Dumnezeu) cu nimicul absolut sunt fatadele aceleiasi identitati.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Valoare vietii omului?
Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.

Si valoarea Lui Dumnezeu e Λʟpнa ∞ Oмega ♡

| Silyca explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Astea le-am auzit de prea multe ori la biserica? Tu nu poti sa iti faci singur/a un raspuns?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Silyca):

Ala este cel mai bun raspuns despre valoarea omului.

| Silyca explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

In opinia ta.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Silyca):

Da, si in opinia tuturor, asa de mult te iubeste Dumnezeu ca a dat pe Singurul Sau Fiu sa moara pentru noi.

| Silyca explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Cine zice biblia? De ce vorbesti in numele altora?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Silyca):

Dumnezeu spune asta happy.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Silyca):

Toti STIU (toti vor sti) ca asta e valoarea omului, nu vb in numele lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cea mai mare valoare, dar nu este și valoarea multora. În viață poți să îți realizezi și alte valori, așa că nu ar trebui neglijată. Poate pare cea mai lipsită de importanță, așa, „din oficiu", dar este indispensabilă altora.
Cât despre Dumnezeu, convingerea religioasă nu îmi permite să îți răspund.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

0/infinit, si la prima si la a 2-a intrebarewinking.

| Maomau a răspuns:

Valoarea unui om adevarat este imensa, a unui animal cu aspect uman este zero!
Valoarea lui Dumnezeu este mai mica decat a unui un pitic de gradina, pentru ca e mai impotent decat acel pitic!

| andreiush25 a răspuns:

Cata prostie numai in cateva raspunsuri...

| kira30 a răspuns:

Omul este nepretuit in fata lui Dumnezeu care are o valoare nemarginita in fata creatiei sale.

| savvy12 a răspuns:

Nu se poate vorbi de valoare umana fara a te raporta la o viata spirituala, noi suntem valorosi deoarece suntem creati pentru a implini un scop maret.
Dumnezeu este valoros pentru ca el este scopul...