| anonim_4396 a întrebat:

Cat de important este Dumnezeu in viata voastra?

Răspuns Câştigător
| Mikhtarian a răspuns:

Dumnezeu e viata,Dumnezeu e totul.
El e mereu acolo sa te asculte,El te binecuvanteaza,El are grija de tine.
Ne-a dat viata,ne-a dat natura si frumusetile sale,si noi il negam, sa vedem care e mai tare ateu.
Dumnezeu acorda fiecaruia atentie, de aceea inca traim acum, Doamne, iti multumesc.

| anonim_4396 explică (pentru Mikhtarian):

Foarte frumos raspunsul! Multumesc!

| Mikhtarian a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc, am scris ceea ce am simtit pe moment, dar degeaba, caci niciun cuvant nu poate exprima cat de important e, cuvintele sunt de prisos.

27 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

El este comoara mea cea mai de pret impreuna cu minunata mea familie.

| cristi202 a răspuns:

La fel ca respiratia. E respiratia sufletului meu.

| Nucreeed a răspuns:

La fel de important precum marita Hartie Igienica.Nu stiu cum m'as descurca fara lucrurile astea doua.

| Wøodenpints a răspuns:

Cam la fel de important ca și câștigătorul concusrului-șaormă Eurovision.

| dragos9234 a răspuns:

Cam deloc.

| Exilee a răspuns:

In El am viata, miscarea si fiinta.

| ErrorFound a răspuns:

0...adica -2 scuze.

| greyhound a răspuns:

Doamne, ce-am mai ras la comentariile astea absurde.
Daca Dumnezeu e totul, El se duce la munca, El mananca, bea, face copii si construieste case, noi pentru ce mai suntem?
Daca intr-adevar Dumnezeu a facut omul, pentru ce l-a mai facut daca suntem incapabili sa facem ceva fara ajutorul lui. Pentru ce i-a dat capacitatea de a gandi daca n-are voie sa faca altcumva decat cum a zis El. Daca eu devin presedinte, inseamna ca merit sau asa a vrut Dumnezeu? Eu ce satisfactie mai am atunci.
Pentru ce naiba se mai lupta omul de 40.000 de ani pentru independenta daca destinele noastre sunt in mana Lui.
In concluzie, Dumnezeu cel mult iti da o ocazie, mai departe e treaba fiecaruia. Sunt convins ca Dumnezeu (dac-o exista) n-ar fi de acord cu gandirea voastra.

| Mikhtarian a răspuns (pentru greyhound):

Dumnezeu ti-a dat viata asta trecatoare pe pamant.
TU alegi pentru tine personal,ce vrei sa faci cu ea.
Sa te omori, sa muncesti sa ajungi sus, Dumnezeu te sprijina moral, pshic te incurajeaza, iti ofera "norocul".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu de exprimat in cuvinte, dar in mare, El e acel ceva fara de care nu se poate trai. Chiar si in momentele grele cand nu vezi nici o scapare si nici un ajutor, El e acolo cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer dupa comportamentul meu, s-ar parea ca e mai putin important, decat sant eu pentru el.si mi-ar place si incerc sa fie invers ori macar egalitate.dar nu cred ca o sa egalez vreodata.

| Wehes a răspuns:

Din pacate nu mai e nimeni si nimic.

| DiamondEyes a răspuns:

Inexistent.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Nam nevoie de zei ca sa traiesc

| Duucu a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Dar ai nevoie de gramatică...

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru Duucu):

Mereu se trezeste cate unul sa faca referire la gramatica! Chiar nu pot intelege astfel de oameni sad

| Duucu a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Gramatica e de bază.Nu o știi, nu meriți să comentezi.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Duucu):

Serios esti penibil, du-te si culcate

| Duucu a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Eu sunt de părere că tu ești prea penibil pentru că nu ai argumente care să-ți susțină afirmația.

| andreiush25 a răspuns:

So many slaves. x_x

| angelicsin a răspuns:

Ceva ce nu exista nu are inportanta pentru nimeni

| GutuvanMorgan a răspuns:

Dumnezeu este egal cu 0. Este un cinic, care in toata slava lui, totusi, are nevoie de niste creaturi care sa i se roage lui.

| GabrielaS13 a răspuns:

Fara Dumnezeu sunt nimic. Dumnezeu e totul in viata aceasta. EL ne-a dat viata, fara el suntem 0.

| leonidasss a răspuns:

E bine că toata lumea,, vorbeste''frumos de Dumnezeu! DAR oare acestia stiu intr-adevar ce este Divinitatea universului? ce este inteligenta universului? poate aceasta forță sa fie,, incadrata''in concepte si sisteme omenesti?
Oamenii au incercat in decursul miilor de ani sa inteleaga,, ceva''despre Divin, DAR credeți că au ințeles?

| BiancaB2002 a răspuns:

Cel mai important!