| vaporwave a întrebat:

Ce dovada aveti ca exista dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Paaaaaai, daca nu exista, al cui fiu era Iisus? Sah-mat ateilor!

28 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dumnezeul oamenilor este un Dumnezeu individual, deci si cunoasterea este individuala. Da, pentru mine exista si si-a facut simtita prezenta cu prisosinta in viata mea. Cu ce te ajuta pe tine afirmatia mea, in general cu nimic deoarece afirmatia mea este in urma unei experiente personale deci subiectiva din punctul tau de vedere. Cauta-L pe Dumnezeu cu dorina reala si sinceritate de AL cunoaste si vei vedea cum isi va face simtita prezenta.

| T0T a răspuns:

Nu există o dovadă. Dovada mea este că tu crezi că nu există pentru că ai scris cu literă mică.

| vaporwave explică (pentru T0T):

Eu nu cred ca nu exista
as fi putut scrie cu litera mica pentru ca, credeam ca nu exista, dar poate a fost doar un typo

| Holiday a răspuns:

Fiecare credincios isi fabrica dovezile dupa bunul plac, sau le preia de la altii.
Aici nu e vorba de dovezi, ci de sperante date de povestile religioase, lucruri de care unii profita pe seama credulilor.

| RainmakerX a răspuns:

Viata ta...
Multa lume crede ca exista deci de ce sa fim rai si sa spunem ca "NU"?

| oprescudorin11 a răspuns:

Dovada este ca de cand lumea, oamenii i se roaga. Poti crede sau nu, dar ma intreb, daca ti se pune pistolul la tampla, cui i te vei ruga?

| drutzix a răspuns (pentru oprescudorin11):

Probabil aluia care tine pistolul sa nu apase pe tragaci laughing)

| oprescudorin11 a răspuns (pentru drutzix):

Si daca stii ca e chinez si nu pricepe si mai e si hotarat?

| drutzix a răspuns (pentru oprescudorin11):

Incerc sa-i iau arma, nu o sa pierd timpul cu rugaciuni.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru drutzix):

Dar daca esti in Afganistan si te-au inconjurat talibanii si i ramas fara gloante si aia nu iau prizonieri?

| drutzix a răspuns (pentru oprescudorin11):

Astept sa se deschida cerurile sa coboare Odin si sa ma salveze daca tot vorbim de fantezii laughing.
Serios acum, chiar nu stiu ce as face dar nu cred ca o sa ma rog la vreo zeitate.

| LePotato a răspuns:

Nu exista dovezi.

| martzian a răspuns:

O viata ratata, complet transformata in bine dupa ce a decis sa creada in El.

| syd2 a răspuns:

Dovada:atunci cand am pus doi euro in aparat si nu mi-a dat nimic chiar si daca am ales apa plata.

| Suck a răspuns:

O carte straveche si cam atat.

Dar tu poti dovedi ca nu exista?

| vaporwave explică (pentru Suck):

Eu nu am spus ca nu ar exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

moș crăciun a zis că-l cunoaște, deci clar există.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ateu? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Croampa):

Da. big grin

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma gandeam! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DonaldTrump a răspuns:

Am distrus 2 orase impreuna.

| Etelca a răspuns:

Nu am nicio dovada concreta, deci nu cred in existenta lui.Pana ce nu mi se demonstreaza, imi pastrez aceeasi gandire si logica.

| Armenianeek a răspuns:

Am un poster cu el laughing

| Lucică1998 a răspuns:

Pe Dumnezeu nu il vezi, nu il mirosi, nu il găsești cu detectorul de metale sau știu eu ce, ci ii simți prezenta, asta e singura dovada de care ai nevoie si daca cauți orice alt fel de dovezi nu o sa găsești niciodata ce e lângă tine.

| MVRARIVM a răspuns:

Vaporwave-ule, faptul ca L-ai pomenit in intrebarea ta ar fi deja o dovada ca exista! happy

| Snitel03 a răspuns:

Nu sunt dovezi ca ar exista asa ceva

| NothingIsImpossible a răspuns:

Pai am like la pagina lui de facebook