| Pufuletica98 a întrebat:

Ce este acel tata care isi mananca fiii cand cresc? Funda si nu trisati cautand pe google!

27 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Fie ca este insecta, animal au om se numeste canibal, iar fenomenul poarta numele de canibalism.

| Polaris a răspuns:

Saturn! Mă rog, el și-i devora după naștere.

| Pufuletica98 explică (pentru Polaris):

Imi pare rau dar nu.

| dragos9234 a răspuns (pentru Pufuletica98):

Sunt prost, nu stiu.
Spune-ne raspunsul happy

| Pufuletica98 explică (pentru dragos9234):

Hhmmm nu vreau.Mai astept un pic macar pana maine si nu cred ca esti prost.Prostii nu ar incerca sa raspunda.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cronos isi mananca fii de frica sa nu aiba soarta lui Uranus insa Zeus este salvat (si asa continua povestea olimpului)

| kamykaze88 a răspuns:

Cronos

| Thunderstruck a răspuns:

Daca te referi la legendele olimpului, Cronos isi manca fii de frica sa nu-l detroneze...

| Pufuletica98 explică (pentru Thunderstruck):

Nu,nu este nici un zeu din nici o religie.

| RAY a răspuns:

Am vazut un documentar de un tata care creste pui, isi ajuta partenera la nastere, cateodata i si manca dar nu stiu cum se numesc arata ca hemsteri

| relian a răspuns:

Din intgrebarea ta se pare te referii la oameni. Daca o sa spui de fapt altceva atunci intrebarea nu este pusa corect.Numim fii doar in cazul oamenilor.In cazul animalelor nu am auzit sa se numeasca fiii cum zici.

| Mădă0611 a răspuns:

Ursii polari? Am vazut un documentar cum ursoaicele isi protejau puii de tatii lor silly

| dragos9234 a răspuns:

Canibal?

| Pufuletica98 explică (pentru dragos9234):

Esti...atat de departe de raspuns.

| dragos9234 a răspuns (pentru Pufuletica98):

Da-mi mai multe detalii te roghappy

| Pufuletica98 explică (pentru dragos9234):

Raspunsul este mai usor decat pare.Este un ciclu al naturii.Nu pot sa-ti spun mai multwinking

| dragos9234 a răspuns (pentru Pufuletica98):

DEci? Ne spui acum?

| Pufuletica98 explică (pentru dragos9234):

Raspunsul este oceanul! Apa se evaporeaza si din apa oceanului ies norii. Dupa ploua si apa se duce in rauri care se intorc in mare,

| reihiuke a răspuns:

Timpul?

| reihiuke a răspuns:

In ezoterism, Cronos simbolizeaza timpul. Am dat un asemenea raspuns pentru ca ai pus la religie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tata+canibal--->Tanibal.
N-am ce face...

| Never4ever a răspuns:

Este intrebarea pusa la religie deci raspunsul meu e d-zeu e bine?laughing

| The1smartiest a răspuns:

E o specie de pesti!

| LuciaStefaniaa a răspuns:

Iepurele... de el stiam ca isi mananca iepurii

| LuciaStefaniaa a răspuns:

Iepurele... de el stiam ca isi mananca iepri'

| LuciaStefaniaa a răspuns:

IEPUREL >>>?

| LuciaStefaniaa a răspuns:

Aaa... Dupa un anumit timp am crezut ca este Dumnezeu, deoarece el ne-a creat si tot el ne ea ( cand murim)