| sweetgirl_2938 a întrebat:

Tata mi. a prins un iepure salbatic.Nu stiu sa am grija de el...Adica ce mananca ei? Ce beau? a si iepurele este miik... Pot sa cresc un iepurea salbatic?

Răspuns Câştigător
| Mayyyyyy a răspuns:

Http://www.zooland.ro/Iepurele_salbatic_european-6361.html Si eu am avut un iepure salbatic, dar i-am dat drumul! pentru ca se simtea rau si nu manca! sa-i dai trifoi, iarba si sa nu-i pui multe apa ca trifoiul cu apa nu face bine iepurasilor! eu am iepuri de casa si sunt tare draguti! cei salbatici mananca iarba! Dar ar fi bine sa-i dai drumul ca o sa decedeze odata si odata!

5 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna.intra pe acest site. poate te va ajuta intr-un fel.
http://www.zooland.ro/Iepurele_salbatic_european-6361.html
ceaw!

| summer12 a răspuns:

Nu ii da VARZA! da-i morcovi si fan, iarba de afara, mananca intruna. Eu pe al meu l-am cam rasfatat, ii dadeam si patrunjel, ardei big grin

| elenabz07 a răspuns:

Iepurii salbatici mor repede daca nu sunt la parintii lui mai ales daca este miik

| AlexandruZoicas a răspuns:

Poi foi de varza rontaie morcovi si apa

| coolgirl_6143 a răspuns:

Iepurele salbatic e mai dificil. Mananca lucerna, morcovi, iarba si bea apa...depinde din cand in cand poti sa-i mai cumperi si mancare speciala pentru rozatoare dar daca ii place iarba nu e neaparat sa ii iei mancare.