| iulian92 a întrebat:

Ce este religia asta iehova?

7 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Cred că te referi la Martorii lui Iehova.
Se pare că n-ai avut ocazia să vină le la ușă pe la tien că atunți îți explicau tot ce vroiai și nu vroiai numai să te convertească, oricum sunt o organizație religioasă.
Oricum uite mai multe informații :
http://ro.wikipedia.org/......lui_Iehova

| Hombre a răspuns:

Este o alta lăbăreală crestină ce se vrea cea adevarată la fel ca celelalte, la care plătesti zeciuială pe prostie si spălare de creier.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Martorii lui Iehova este o denominatiune religioasa crestina, infiintata pe la sfarsitul sec.XIX in Statele Unite si raspandita in toata lumea, inclusiv la noi, este un cult crestin legal. Numai bine!

| tsevaoth a răspuns:

Intreaba-i cad vin la tine la usa sau te abordeaza pe strada!

| tricky22 a răspuns:

Sunt niste oameni bolnavi mintal... ei cred ca Iehova este Dumnezeu si ca ai protejeaza doar pe ei care sunt adepti ai aceste religii si sunt periculosi..am o prietena ortodoxa care are un unchi iehovist si o controleaza mereu sa vada cu cine vorbeste la telefon, nu o lase sa asculte muzica rap/rock si sunt efectiv dusi cu capu

| iulian92 explică:

Tsevaoth: ai avut dreptate peste cateva zile au venit la mine laughing