| lilith16 a întrebat:

Ce este viata? Ce este moartea?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce este viata?
o iluzie
ce este moartea?
incetarea unei iluzi
tot ce simtim este o iluzie, doar rezultatul unor chimicale in creier atat, poate moartea este a avea alta viata in alt univer pararel, eu deja stiu ca acolo sunt o fata frumoasa

suntserios
| suntserios a răspuns:

VIÁȚĂ, vieți, s. f. 1. Sinteză a proceselor biologice, fizice, chimice, mecanice care caracterizează organismele;

MOÁRTE, morți, s. f. 1. Încetare a vieții, oprire a tuturor funcțiilor vitale,

| Steregoi a răspuns:

Viata este o energie ce provine de la Dumnezeu.
Moartea este lipsa acestei energii.

| PumpkinDoll a răspuns:

Viata e o iluie scurta, aceasta iluie poate fi foarte frumoasa pentru unii si foarte urata pentru altii.Moartea e un adevar urat pentru cei mai multi, e ceva vesnic unde dispare si frumosul si uratul si iubirea si suferinta, e un vid etern.priveste partea buna, cand mori nu mai suferi.

| benny7 a răspuns:

Viața este calea, lupta constantă, maturitatea, căutarea, iar mortea nu este un sfârșit, este numai o reacție chimică...

| anonim_4396 a răspuns (pentru benny7):

As vrea sa fie ca tine, dar din pacate cel mai probabil nu o sa mai existam niciodata

| benny7 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o speranţă...