| anonim_4396 a întrebat:

Moartea face parte din viata?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Moartea face parte din existenta materiei dar nu din viata, ea este sfarsitul vietii. Numai bine!

| Alyra a răspuns:

Da...partea de la final.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Daca nimeni nu ar murii din absolut nici o cauza nu ar exista termenul de viata.

| Hmmmm a răspuns:

Din viata celora care-si inhumeaza mortiirolling on the floor...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moartea nu face parte din ceva apartinand vietii. Face parte doar din speculatiile facute vis a vis ce va fi dupa disparitia ta/a mea/a lor ca fiinta vie.
Lasa dracului filozofiile macabre, si traieste viata la maxim! Dupa ce iesi la pensie, poti sa-ti pui intrebari de genul asta. Pana atunci, iti interzic cu desavarsire directionarea gandurilor spre astfel de evenimente laughing