| alexutzza_1516 a întrebat:

Credeti ca in 2012 va veni sfarsitul lumii?(apocalipsa)ce parere aveti?

19 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu. Va fi, cel mult, o schimbare. Si o sa stau de 3 ori in anul ala zgaita la cer ca vom avea 3 eclipse. happy

mira
| mira a răspuns:

Nu.Nu cred.Nimeni nu poate profeti asa ceva.

| sorin a răspuns:

In nici un caz.

| ellene a răspuns:

Nu cred. Mi se pare o prostie, prea multa lume vorbeste despre asta. Asa s-a zis si in 2000, si la 6 iunie 2006 si mai stiu eu cand...ma enerveaza de-a dreptu'. Abia astept sa treaca anul asta ca sa ramana toti "desteptii" astia ce prezic asa ceva masca tongue

| YepIsSuspended a răspuns:

Nu! Nimeni nu pote prezice ce va fi in viitor!

| alle_1861 a răspuns:

Sper sa nu, macar sa apuc si eu sa fac 18 ani. love struck

| happy.....withoutyou a răspuns:

Mie mi se pare ca va veni apocalipsa daca mai pune cineva intrebari de genul hannah montanalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potrivit mayasilor, anul 2012 nu va fi sfarsitul lumii, ci momentul cand adevarul ne va fi revelat. Toate aceste schimbari dramatice vor avea efecte serioase si asupra ADN-ului uman, care va fi suferit o reprogramare si va fi imbunatatit, avand 12 spirale in loc de doua. Oamenii vor depasi tehnologia, asa cum e cunoscuta azi si va avea loc o trecere rapida prin dimensiunea a patra si intrarea in cea de-a cincea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe masura ce ne apropiem de anul 2012, vor avea loc mai multe schimbari la nivelul planetei, care vor provoca modificari radicale si bruste de clima si vor duce la anarhie, se arata intr-un raport al Pentagonului

Timpul va ajunge la zero, clima se va schimba dramatic, iar ADN-ul uman va fi reprogramat. Pe masura ce ne apropiem de anul 2012, vor avea loc mai multe schimbari la nivelul planetei, care vor provoca modificari radicale si bruste de clima si vor duce la anarhie, se arata intr-un raport al Pentagonului. Teoria este sustinuta de mayasi, care prevad ca "sfarsitul timpului" va avea loc pe 21 decembrie 2012. Calendarul Maya se incheie brusc la aceasta data, cu toate ca, in trecut, mayasii, care erau foarte avansati in astronomie, calculasera date cosmice pana la milioane de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in superstiti si nu cre ca in 2012 va fi sfarsitul LUMI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteas nyste fabulaty de la nystec oameny de stiinta ca sa bage lumea an panyca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfasitu lumi nu va fi, nu stie nimeni ce se va intampla maine toate astea sunt scoase pentru a mai vinde ei cate un film cate o carte si asa mai departe si cu gripa porcina la fel e un virus ca toate celalante care se trateaza daca te duci la timp si cu asta basta stati linistiti ca nu se va intampla nimic, istoria omeniri a mai trecut prin perioade de genu asta, va urez bafta si multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere Biblic, nu exista asa ceva. Eu cred ca este o blasfemie. Apocalisa sau Revelatia scrisa de catre Ioan, nu prezice asa, Apocalisa va veni ca un hot noaptea, va veni Mantuitorul nostru Isus Hristos(Emanuil), sa shimbe lumea. Parerea mea este ca prezicerea mayasilor este o blasfemie. Nici macar Isus Hristos nu stie cand este venirea, ci numai Dumnezeu stie. Asa ca eu va dau un sfat pocaitiva de pacatele voastre, asa cum am facut-o si eu, pana nu va fi prea tarziu. Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze cine imi asculta sfatul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere Biblic, nu exista asa ceva. Eu cred ca este o blasfemie. Apocalisa sau Revelatia scrisa de catre Ioan, nu prezice asa, Apocalisa va veni ca un hot noaptea, va veni Mantuitorul nostru Isus Hristos(Emanuil), sa shimbe lumea. Parerea mea este ca prezicerea mayasilor este o blasfemie. Nici macar Isus Hristos nu stie cand este venirea, ci numai Dumnezeu stie. Asa ca eu va dau un sfat pocaitiva de pacatele voastre, asa cum am facut-o si eu, pana nu va fi prea tarziu. Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze cine imi asculta sfatul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici 1 caz ca nu va veni in 1012 pentru ca oameni zic ff multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa nu...sad dar eu tot nu cred nimic oameni zic multe dar nu este adv daca vine in 2012 eu is popalaughing si nu voi filaughing si macar sa traiesc pana la 24 de an ca an 22 sunt micutcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce idioti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nop nu nu va veni

| Deea_8310 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... sper ca nu sad sa traiesc doar pana la 16 ani? ce trist crying