| danutzamika a întrebat:

Ce parere aveti despre articolul asta http://www.pelerinortodox.com/perversiunile-sexuale-intr e-sot-si-sotie-2/? Eu consider ca este foarte corect.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu consider că este foarte incorect şi prostesc.
Au argumentat deja alţii de ce.

| Holiday a răspuns:

E o tampenie tipic religioasa...Mai urmeaza sa ne spuna si unghiul de penetrare corect si de cate ori sa se faca penetrarea.

| sublime89 a răspuns:

"...si multi sunt curiosi sa afle ce parere are biserica si d-zeu despre acest lucru." Da, biserica isi poate spune parerea, dar nu inteleg de unde stiu ei ce parere are d-zeu despre asta. De unde sa stie niste simpli oameni ce crede d-zeu despre perversiunile sexuale? E inca o dovada ca oamenii inventeaza pacatele dupa cum au ei chef, si-si tot dau cu presupusul ca asta e rau si aia e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este doar o alta forma de manipulare.
"Biserica nu are ca cauta in patul credinciosilor."Un preot catolic mi-a spus asta cand l-am intrebat ce crede despre obiceiurile ortodocsilor de a pune intrebari indecente la spovedanie.
Cat despre postul de sex in anumite zile, este alta tampenie.
Nu se face sex la comanda dupa voia bisericii.

| RaduMD a răspuns:

Nu e vorba ca nu ar fi corect, ci problema e ca nu raspunde la problema principala. Problema morala principala a societatii romane de azi nu sta in perversiunile dintre soti. Societatea romana de azi sufera de betie, curvie, hotie si blestematie. Cand lumea ajunge sa sufere de analfabetism, atunci nu vii cu articole de tip "Teoria literaturii: oximoronul", ci trebuie sa vii cu un alfabetar. Dati oamenilor alfabetarul credintei si moralei, si pun pariu ca le va deveni usor sa realizeze ce sunt acelea perversiuni sexuale intre soti".

| Holiday a răspuns (pentru RaduMD):

"Societatea romana de azi sufera de betie, curvie, hotie si blestematie."

Societatea romana de fapt sufera din cauza ca nouazeci si ceva la suta inca mai cred in povesti si din cauza asta sunt usor de manipulat. Din moment ce oamenii inca mai cred in povesti religioase, bineinteles ca la fel de usor cred si in povestile politicienilor.
in alta ordine de idei, de unde pana unde trebuie sa-mi spuna mie unul ca tine cand si cu cine sa fac sex (sau sa nu fac) sau cat sa beau(sau sa nu beau)?
Referitor la hotie, ai impresia ca exista una mai mare decat sa ti se promita viata eterna in schimbul supunerii totale? in conditiile in care nu o vei primi niciodata...