| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre mantuirea si respectiv construirea catedralei mantuirii neamului cre(s)tin?

12 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu zic că e bine că s-a construit. Acum, când vrea omul să se mântuie stie unde să se ducă.

| DeyCj a răspuns:

Nu știam ce ne lipsea.Besrică.
Drumuri n-avem, dar avem popi și preafericiți ce iau bani din doua părți, bani ne impozitați.

| SG1995 a răspuns:

Nu-mi bat capul țara a murit odată cu venirea lui Iliescu la putere, și toți cei care au venit după Ilie nu au făcut decât să o tragă și mai la vale.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru SG1995):

Scurt si la obiect spune cu ce trage tara la vale catedrala? Asa..pe scurt..sunt chiar impartial.

| SG1995 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Cred că nu înțelegi boss, catedrala asta e efectul prostiei și megalomiei românești. E ca și cum ai arunca pe geam un tort și după ai aduna în locul lui rahatul de câine și ai face un morman.

| mentholinks a răspuns:

Este o scarba si pentru Dumnezeu, o cladire plina de idoli si chipuri cioplite.

| xerxes1 a răspuns:

Avem nevoie de ea la fel ca o baba saraca si proasta care are nevoie de o palarie cu diamante.

| ForeverAlone97 a răspuns:

O porcarie pe care s-au aruncat o tona de bani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spitaleeee
Școliiiiii
Autostrăziiiii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O alta cladire inutila care nu ne este cu ceva de folos.
In loc sa se investeasca banii in ceva cu adevarat util se investesc banii in tot felul de prostii.

Răspuns utilizator avertizat
| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Pai frate, toti zicem ca este un rahat catedrala. Total de acord. Atunci de ce ati fost de acord sa se ia bani de la bugetul statului pentru acest maret rahat?
Chiar nu inteleg! Poate eu doream sa imi fac o catedrala mica la mine in curte de banii aia, nu? Si mai facem si hotel pentru popi! Un mare rahat pe care romanii il inghit ca pe o galusca savuroasa!
Welcome to the Dark Ages!