| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti?
http://satanismul.blogspot.ro/
In special ritualul de initere.

13 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Ca nimic nu poate sa fie mai cretin pe lumea asta decat sa devii satanist laughing)

| anonim_4396 explică (pentru Purec):

Si nimic nu e mai idiot decat sa fii un crestin batut in cap.

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu nimic despre rudele tale, sorry

| anonim_4396 explică (pentru Purec):

Nici nu e nevoie

| Miauti a răspuns:

Blogul se refera la satanismul modern sau vad ca e o amestecatura...

| anonim_4396 explică (pentru Miauti):

Blogul se refera la satanismul spiritual. Of frate fii mai atent.

| Miauti a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cunoasterea mea nu am auzit de satanism spiritual. dar vad ca descrierea de pe blog spune ca e satanism traditional (ceea ce am auzit de el).

| anonim_4396 explică (pentru Miauti):

Nu e Satanism traditional. Uite am sa citez exact de pe blog:
"Sunt multe secte diferite în Satanism. Ministerul Bucuria lui Satan este Satanism Spiritual.Satanismul Spiritual, ca și ''Satanismul Tradițional'', se diferențiază de Satanismul LaVeyan. Noi suntem conștienți de existența lui Satan/Lucifer ca ființă reală. Noi nu suntem atei. În ciuda discrepanțelor majore, Biserica lui Satan, fondata în 1966 de către Anton Szandor LaVey, în prezent adoptă o atitudine ateistă în ceea ce privește zeitățile externe, iar pe Satan îl văd doar ca pe un ''arhetip.''

| Miauti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare o prostie... sincer... o aberatie umflata.

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Ietii omeni cad in inselare, diavolul nu va ajuta oameni buni, nu mai credeti masca asta"bunavoitoare si indolenta" a diavolului. SINGURUL LUI SCOP ESTE PIERZANIA NOASTRA CACIARE O URA MARE DE TOT PE DUMNEZEU IAR NOI SUNTEM CREATI DUPA CJIPUL SI ASEMANAREA DOMNULUI. Nu va umpleti capul cu mizeriile alea.

| GRs a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Nici pe Dumnezeu nu-l vad sa ajute pe cineva. Diavolul provoaca durere pentru ca asa vrea, Dumnezeu provoaca durere pentru a te apropia de El.Cat de iubitor e Dumnezeu, te face sa-l iubesti aducandu-ti durere.

| Miauti a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Gresit! Scopul lui Dracu a fost ca a constatat ca Dumnezeu si-a pierdut interesul asupra creatiei.
Astfel Dracu si-a concentrat atentia asupra oamenilor, care va decide sa-i faca sa se revolte impotriva lui Dumnezeu IN PRIVINTA FAVORISTISMULUI LUI DUMENEZEU, FATA DE RASA UMANA (nu ati inteles nimic - adica sai fie ciuda ca a renuntat)

| CreKed a răspuns:

Salut! daca te intereseaza da ADD la adi_er4! Discutam mai pe indelete!