| Stefan_Calinescu_1998 a întrebat:

va rog ajutati-ma am facut un legamant cu Satana dupa http://satanismul.blogspot.ro/2008/01/ritualul-legamantu lui.html si nu mai vreau, vreau sa scap de el si sa fiu din nou crstin ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| KristenRichardson a răspuns:

El stie ca a gresit.Nu trebuie sa-i critici alegerea macar ca tampita.Tu crezi ca nu ai gresit demulte ori.Vezi de viata ta.TPU a fost facut pentru a ajuta oamenii nu de-a le spune ca au facut niste fapte aberante.

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Distruge tot ce are legatura cu spiritismul si roaga-l pe Dumnezeu sa te ajute.Pe situl jw.org poti gasi articole utile despre acest subiect.

| anonimg a răspuns:

Indeparteaza din casa ta orice obiect care a avut de-a face cu legamantul facut.
Cere-I ajutorul lui Dumnezeu si cauta sa asculti de El.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un ritual....https://www.youtube.com/watch?v=Z9CFjDszvGs

e foarte amplu ai grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se face ca numai frustrati si adolescenti se agata de satanism in special de Joy of Satan? Intrebarea e retorica desigur.

| sappy a răspuns:

Trebuie sa fii dobitoc, dar stai tu chiar esti! Felicitari esti un cretino-satano fericit! Cum pot fi manipulati oamenii printr-un blog!

| sappy a răspuns (pentru KristenRichardson):

Fapte aberante sunt, cum sa crezi ca ai facut pact cu o entitate. Dupa mesajul anterior imi dau seama ca esti crestin si te intreb cum sa crezi si in existenta Satanei si a Zeului tau! Ps cateodata critica te poate ajuta sa te trezesti din prostie!

| KristenRichardson a răspuns (pentru sappy):

El stie ca a gresit.Nu trebuie sa-i critici alegerea macar ca tampita.Tu crezi ca nu ai gresit demulte ori.Vezi de viata ta.TPU a fost facut pentru a ajuta oamenii nu de-a le spune ca au facut niste fapte aberante.

| KristenRichardson a răspuns:

Încearcă să mergi la biserică, să spui rugăciuni.Cel rău te va ispiti de multe ori dar dacă te vei gîndi la Dumnezeu totul va fi bine. Dacă nu ai cumpărăţi urgent o cruciţă la gît dedorit dintr-o biserică. Gîndeşte-te la Dumnezeu şi cere-ţi iertare.Fă fapte bune şi numaidecît mergi la spovedanie şi împărtăşanie la biserică în post.Degrabă oricum se apropie postul şi încearcă să-l ţii pînă la Crăciunul pe stil vechi.Dar ţine cît poţi.Succes

| Ionut_Paunescu_1989 a răspuns:

E foarte grav daca ai urmat ritualurile acelea si ai rostit acea rugaciune adresata lui satan! Te poti intoarce la Dumnezeu oricand, atat timp cat esti pe acest pamant. Daca vrei sa il cunosti pe Dumnezeu, imi poti lasa un mesaj cu adresa de facebook.

| VerdeGalben a răspuns:

Sa citesti niste carti si sa lasi prostiile.