| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți?

In Orientul Mijlociu Puterile din Orientul Mijlociu (Iran, Liban, Siria, Irak și Yemen) vor începe războiul împotriva unei alte superputeri occidentale (SUA). Războiul Mondial 3 (WW3) este pe cale să se întâmple? „Armele de război vor încerca pe cer În același an, chiar și oamenii sfinți vor deveni dușmani. Ei vor încerca pe nedrept să suprime legea sacră Credincioșii vor muri prin război și șoc". Criza economică în 2020 Suntem în pragul unei crize economice în 2020? Opiniile analiștilor din întreaga lume sunt împărțite, dar nimeni nu neagă că norii negri s-au adunat asupra economiei globale. Sute de fonduri speculative închise vor intra în faliment, iar piața internațională de schimb va trebui să se închidă în timp scurt - poate chiar și pentru o săptămână, pentru a opri panica vânzării acțiunilor, care va învălui încet piețele bursiere. Nostradamus a prezis, de asemenea, criza din 2008, iar în 2020, lucrurile nu stau prea bine: - piețele de schimb sunt în cădere liberă și au atins niveluri de panică - sfârșitul crizei este încă din vedere - Statele Unite se confruntă cu o stagnare economică de câțiva ani - fundamentele economice nu se mai aplică astăzi. Alegerile prezidențiale 2020: Trump va câștiga din nou „Exilii din cauza mâniei și a urii intestinale vor aduce o mare conspirație împotriva regelui în secret, aceștia vor pune inamicii ca o amenințare, iar pe vechii săi împotriva lor sediție." Acest cuatrain se referă la un om care conduce un stat puternic (Donald Trump, președintele SUA), către intrigi politice, conflicte și un „rege" în pericol. Deși este atacat din toate părțile, Trump va fi reales din funcția de președinte al SUA. Profeția unei „ciumă" Predicatorul francez Nostradamus a prezis în 1555 că umanitatea va suferi de o boală gravă, care va fi dificil de distrus. El a prezis că o pandemie ar putea ucide zeci de milioane de oameni din Statele Unite și din întreaga lume. „După mari necazuri pentru umanitate, se pregătește unul mai mare Marele Mover reînnoiește veacurile: ploaie, sânge, lapte, foamete, oțel și ciuma, Oamenii vor muri în cantități masive fără sânge". Incendii la o scară uluitoare În Europa vor apărea focuri sălbatice: Grecia, Croația și valurile de căldură vor lovi țări precum Portugalia, Spania, Olanda, Germania și Franța. În 2020, America va fi topită de focuri sălbatice și căldură excesivă: New Mexico și California, New Mexico, Palm Springs, Los Angeles. Nostradamus a prezis incendiile în Australia: „cerul va fi întunecat, câmpurile vor fi arse de căldură". Brexit în 2020 - Un Mare Imperiu va cădea „În apropierea unui pod mare, lângă o câmpie spațioasă, leul cel mare cu forțele imperiale va determina căderea în afara orașului auster. Prin teamă, porțile vor fi deblocate pentru el. " Zidul ridicat reprezintă Marea Britanie, care va părăsi Uniunea Europeană în 2020 și va declanșa colapsul economic. Această decizie se va dovedi a fi istorică și ar putea duce la căderea Regatului Unit, deoarece Țara Galilor, Scoției și Irlanda de Nord. nu sunt de acord cu retragerea Regatului Unit din Uniunea Europeană. Anglia va avea un nou rege Nostradamus quatrain nu specifică dacă regina Elisabeta, monarhul cu cea mai lungă domnie, va muri sau motivul pentru care Marea Britanie va avea un nou rege. Numărul record de furtuni Conform prezicerilor Nostradamus, anul 2020 va înregistra un număr record de furtuni care se vor transforma în uragane. America va fi victima unora dintre cele mai puternice tornade înregistrate vreodată. Unele dintre tornade vor avea un diametru de 1, 6 km și vor mula pe o linie de până la 48 km, cu viteza vântului de peste 320 km / h. Nivelul mării creste Creșterea nivelului mării - în quatraine, este prezis faptul că bucăți din ceea ce este cunoscut astăzi drept Antarctica se vor desprinde și se vor topi, ceea ce va duce la creșterea nivelului mării cu câțiva metri. Oamenii de știință atrag atenția și asupra acestei chestiuni. Aceștia au susținut că temperaturile de astăzi au înregistrat și acum 3 miliarde de ani, când nivelul oceanului era mult mai ridicat decât acum. Consecințele acestei creșteri ar putea fi uraganele, inundațiile, o mulțime de refugiați, criza apei și a alimentelor și conflictele globale. Cutremure distructive Profetul a anunțat în viitor un cutremur puternic care va duce la scufundarea întregului stat din California, sub apa oceanului. De asemenea, vizibilul a prezis apariția unor cataclisme care vor modifica radical harta lumii, precum și izbucnirea celui de-al treilea război mondial, care va începe în Orientul Mijlociu. Nostradamus a prezis un mare cutremur în 2020, în America. În Lumea Nouă (Țările de Vest), California pare a fi ghicitul logic. Acest lucru se va întâmpla data viitoare Mercur este retrograd în Rac (între 18 iunie și 12 iulie). Europa nu este mai ferită de cutremure în acest an. Nu se pune problema dacă va avea loc un seism, întrebarea este când se va întâmpla exact în 2020. Următorul cutremur va măsura între 7 și 7, 4 grade pe scara de magnitudine a lui Richter și se va întâmpla în Turcia. Cipuri implantate Profetul francez văzuse într-una din viziunile sale cum oamenii vor merge pe străzi cu jetoane implantate în corpul lor. În realitate, o companie americană din Wisconsin a pus deja în practică această idee. Angajații au implantat jetoane pentru a înlocui ecusoanele și prezența la locul de muncă. Oamenii vor trăi pe Lună În una dintre viziunile sale, Nostradamus a văzut oameni care trăiesc pe Lună în 2020; pe de altă parte, oamenii de știință susțin că NASA intenționează expediții lunare anul viitor. Kim Jong-Un va fi detronat Potrivit lui Nostradamus, Kim Jong-Un va fi detronat de poporul său, care se va revolta. Rusia se va implica în acest conflict, iar imaginea Rusiei se va schimba pentru totdeauna. Câte predicții a avut dreptate Nostradamus? O parte din profețiile lui Nostradamus, celebrul medic și alchimist francez din secolul al XVI-lea, s-au adeverit. Nostradamus a prezis începutul celui de-al Doilea Război Mondial, ascensiunea lui Hitler, căderea comunismului, asasinarea președintelui JF Kennedy, independența Indiei și apariția statului Israel pe harta lumii, evenimente confirmate de trecerea timpului, dar și întâmplări care merg mai departe. la timp. Citește și: Horoscop 2021 pentru fiecare semn zodiacal. Despre profet Nostradamus este cu siguranță una dintre cele mai ilustre personalități din istorie. Această notorietate se datorează faimoaselor sale profeții și predicții. Dincolo de astrologie, Nostradamus era un doctor talentat, dar și un personaj controversat, specializat în ocultism. Toată lumea a auzit de Nostradamus. A fost un personaj medieval, renumit pentru capacitatea sa de a prezice, prin metode științifice, evenimentele care se vor întâmpla în viitorul îndepărtat. Predicțiile despre Nostradamus, scrise în urmă cu aproximativ 500 de ani, continuă să se întoarcă în jurul lumii, iar francezul este una dintre cele mai importante figuri ale artei oculte. Pe lângă astrologie și predicțiile sale cu privire la viitor, Nostradamus a avut o viață de dragoste aventuroasă, marcată de călătorii lungi, experiențe extrasenzoriale, fuga de la Inchiziție, dar și de o carieră medicală excepțională, dar nedrept menționată. Nostradamus a stârnit admirație, dar și invidie. Mai mult, el a fost un personaj controversat. Nostradamus a mărturisit că previziunile sale au un fundament științific. El a susținut că a reușit să prezică viitorul calculând poziția stelelor și a planetelor față de pământ și alte corpuri astrale. Cum a murit Nostradamus Nostradamus chiar și-a prezis moartea: „Lângă bancă și pat, voi fi găsit mort". După ce a anunțat, într-o seară, că nu va supraviețui noaptea, a murit de un episod guta și a fost găsit mort a doua zi dimineață, lângă masa sa de lucru.

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Mai aveai putin si scriai un roman, nimeni nu citeste o asa polologhie mai ales privind asa zissele profetii ale unui nelegiuit, Nostradamus. Numai Dumnezeu cunoaste viitorul iar daca unul vrea sa se sinucida poate da amanunte si cu privire la cum s-a sinucis. Altceva, stelele nu au nici o legatura cu viitorul alta pacaleala demonica, astrologia. Nu stim daca va fi un al treilea razboi mondial ci STIM sigur ca cineva lucreaza puternic la destabilizarea omenirii care va fi in curand si va fi un HAOS generalizat cu un asa zis lider mondial, omul Satanei, PAPA de la Roma. Atunci ESTE SFARSITUL. Asteptam in curand evenimente care vor marca aceste lucruri.

| aumih16 a răspuns:

Nu va nici un al treilea razboi mondial! e exclus! daca tie iti place sa te duci tu la razboi! numai ca nu te vei intoarce viu sa stii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uau, un pasionat aici.
Pe mine nu m-a pasionat astfel de "profeții" pentru că singurele profeții importante sunt ale Domnului Isus în Matei și în Apocalipsa.
Nostradamus a fost creștin?
Numărul sfânt în Biblie este 7, este foarte posibil ca începutul Mileniului 7 să fie spre slava lui Dumnezeu. Da, eu cred că acum se pregătește covorul roșu al antihristului.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

El se declara un creștin convins.