| LupusDei1993 a întrebat:

Ce religie considerati voi ca fiind cea adevarata?

10 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Creștinism Ortodox, desigur

| Ineys a răspuns:

Fatarnicia se arata. Daca nu va invata nimeni de mici de crestinism ziceati ca cea mai importanta religie e cea pe care o invatati voi in locul crestinismului.

Imaginati-va ca va nasteati undeva in salbaticie si nu stiati de Iisus. Ce faceati?

Intrebarea pe care ai pus-o tu mai are o varianta: "Care culoare e mai frumoasa, rosie sau albastra?"

| Werrich a răspuns:

Hinduismul

| StrongHeart a răspuns:

Nu stiu, ce intelegi prin adevarata? Din toate ai ceva de invatat si cam toate vorbesc despre un singur Dumnezeu, o singura forta creatoare, deci undeva trebuie sa fie un adevar comun.

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Toate. După părerea mea religiile sunt ca niște degete care sunt îndreptate către un singur punct. Fiecare religie conține părți ale adevărului suprem, chiar dacă sunt enunțate altfel. Deci da, fiecare religie are în sine ceva adevărat.

| goguPatent a răspuns:

Nu exista religi adevarat. Exista povesti mai complexe si mai puțin complexe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dharma inseamna stiinta, educatie, cunoastere.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Creștinismul

| Whateverrr a răspuns:

Cea creștină.