| Roam a întrebat:

Ce tare e asta... Cand vine vorba de illuminati, toata lumea pune botu la filmulete de pe youtube si la ce zice unu altu ca sunt o organizatie de satanisti si nu mai stiu eu ce...

VOI PUNETI BOTU LA UN CACAT DE FILMULET DE PE YOUTUBE PUS DE UN PURADEL DE 12 ANI DA' CAND VINE IN PLM VORBA DE BIBLIE TOATA LUMEA SARE CA E O MINCIUNA SI O ABERATIE!

Sunt copii care nu au citit nici Scufita rosie, da' ei sunt atei si zic ca in biblie scrie ca pamantu are 6000 de ani.

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Ce tare. Ai vazut vreun ateu fost teist care crede in illuminati, sau doar teisti, crestini daca vorbim de Rromanica noastra? smug Si parca biblia chiar e o carte de basme si e "irelevant sa-l asociezi pe Dumnezeu cu Biblia sau biserica". Incep sa cred ca esti prieten cu alcoolul. thinking

33 răspunsuri:
| Muntgvb a răspuns (pentru doctorandus):

Crestinismul ortodox e singurul care a pastrat traditia intacta. Apostolii au predicat crestinismul ortodox, care a primit numele acesta dupa schisma. Punct

| doctorandus a răspuns (pentru Muntgvb):

Fiecare fel de crestinism pretinde ca el are traditia crestina adevarata. Din punct de vedere obiectiv, nu se poate demonstra ca ortodoxia ar fi mai adevarata ca luteranismul.

| KaSS a răspuns:

Illuminati nu are nici o treaba cu Satana sau religia.