| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca multi cred ca Illuminati il adora pe diavol. De ce totusi? Aia erau o organizatie din Bavaria care aveau o gandire libera si care nu erau de acord cu biserica ( adica minciuna data de biserica ). Unii cantareti spun ca il venereaza pe diavol si folosesc simboluri din alea "sataniste". Am primit si eu o educatie normala, consider. Stiam ca steaua aia cu cinci varfuri nu are legatura cu Diavolul sau Satana sau cum i s-o mai zice, ci este simbolul zeitei Venus, adica a iubirii sexuale si frumusetii, iar ochiul din piramida este ochiul lui Dumnezeu dupa cum scrie in biblie si psalmi pentru cei care au citit. Asta e o parere, da' cred ca satanstii nici nu prea stiu ce simboluri folosesc. Apropo : una e cum arata un simbol si alta ceea ce semnifica elwinking. Cantaretii nu au mentionat insa de Illuminati. De exemplu, eu stiam ca Eminem intrase in depresie si a avut probleme de familie. Na, mai are lumea probleme de familie,nu? Na, la disperare, omul se drogheaza sau altele cand este impins pe la spate de oameni prosti efectiv. Prosti. Cat despre Demascarea industriei muzicale... Mda. Bullsh*t. Acel "documentar" este tot o reclama facuta cantaretilor. Si cata reclama isi fac. Nu inteleg de ce lumea acuza dupa aparente. Unele semne apar pur si simplu, nefiind puse intentionat. Cat despre videoclipuri, multi zic ca alea au fost puse intentionat... Mda, au fost puse, intr-adevar, da' nu bagate cu scopul de a spala "creierul" sau "materia censuie", ci tot pentru reclama. Stiu multi care au vazut videoclipuri de alea si nu-l venereaza pe Satana deloc. Alta porcarie. Toata lumea isi face reclama prin chestia aia. Si uite, documnetarul ala are scopul de spalare a creierului generatiei tinere, care are si parti bune. Sa ni se induca frica. Masonii, pardon, da nu au legatura cu diavolul. Aia au o credinta mai mare decat a oricaror mari credinciosi sau preoti din tara noastra, deci va rog. Nimeni nu o sa ma convinga ca suntem condusi, sau ca Illuminati si Masonii sunt satanisti. No way. Plus simbolurile care au alt sens, nu satanist. Si unii spun ca RainMan este diavolul si numele reprezinta raul care curge ca ploaia. Eu stiam ca ploaia inseamna viata, si ca nu neaparat raul poate sa curga ca ploaia. Eu cred ca prostia curge ca ploaia sincer laughing. Mi se pare penibil sa luam toti cantaretii si sa-i aruncan in aceeasi oala. Toata lumea isi schimba stilul, incearca lucruri, dar nu inseamna ca sunt satanisti, LOL. Fiecare face tot ce vrea ca sa fie el insusi si ca sa se simta bine, da. Ce credeti? Are sens ce spun? Sau tot vi se pare dubios faza cu documentarul?

7 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Cineva care gandeste.winking
Cand aud de asa zisi iluminatii, zau ca imi vine sa iau Metoclorpramidwinking pentru greata evident

| anonim_4396 explică (pentru vangaelis):

Si eu te iubesc :* laughing.

| vangaelis a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubire anti-iluminatti vtongue

| anonim_4396 explică (pentru vangaelis):

Eu nu's anti sau ceva, da' nu cred prostiile pe care le spun unii in legatura cu ei tongue. Te rog sa nu intelegi gresit sau ceva laughing.

| vangaelis a răspuns (pentru anonim_4396):

Duceam gluma mai departe doar.

| Northern a răspuns:

Chiar dacă unele simboluri au legătură cu satanismul sau mai știu eu ce, asta nu înseamnă că trebuie să exagerăm.
Adică, nu cred că un triunghi de brânză topită sau o piramidă desenată pe tablă la ora de matematică ar trebui să-i sperie pe copii, care se vor gândi că profesorul e satanist.
Exisă o limită.
Același lucru și pentru acea stea cu 5 colțuri. Când eram mai mică îmi plăcea să le desenz în timpul orei la sfârșitul caietului.Și nici nu auzisem de Illuminati sau sataniști sau mai știu eu ce.

| Pufarinee a răspuns:

Ai dreptate...Dar asculta melodia lui Jay Z - D'evils... spune asabig grinear God, I wonder can you save me, Illuminati want my mind, soul, and my body.Dear God, I wonder can you save me, Secret Society tryn' to keep they eye on me