| mentholinks a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa te omoare Dumnezeu?

18 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa te nasti. Nasterea e o condamnare la moarte.

| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeul in care nu crezi laughing?

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns:

Nu ai ce sa faci ca sa te omoare Dumnezeu.

| CostinAlamariu a răspuns:

O vorba din popor spune ca "nu mor caii cand vor cainii". Sper ca ai inteles aluzia happy

| mastadont a răspuns:

Să aștepți. Dar nici așa nu o să te omoare Dumnezeu ci vreo boală sau un accident.

| Algo098 a răspuns:

Dz ca personaj fictiv din poveste nu poate face nimic, nici bun, nici rau: "Dz iti da, dar nu-ti baga si-n traista" deci omul trebuie sa isi faca singur tot ce are nevoie happy

| RKBlue a răspuns:

Sa traiesti.
Orice faci e pacat.
Aparent, crestinii venereaza o zeitate cu apucaturi de psihopat si sociopat...

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Cum sa te omoare Dumnezeu daca traiesti, ai vazut tu pe Dumnezeu ca a venit sa ucida vreun om, vreodata in viata ta? Aveam pretentii de la tine, ma gandeam si eu ca gandesti corect, dar tu cam prin toate comentariile ataci orice inseamna religie, chiar de spuneai ca esti agnostic... nu esti.

| RKBlue a răspuns (pentru Celcestietot):

Sunt sarcastic...
Atacurile nu sunt personale.
Daca ești religios voi fi împotriva ta, daca ești ateu voi fi împotriva ta. (sunt corect, am treabă cu toată lumea în mod egal)
Cum poti să iti formezi niste opinii dacă nu vezi ambele laturi ale discuției?
Chiar dacă aici nu e vorba de discutie, tot e amuzant să exprimi niste opinii mai putin "plăcute".

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Am inteles. Ai macar 2 comentarii care sunt impotriva stiintei aici pe site, ca la adresa religiei si credintei ai multe?

| RKBlue a răspuns (pentru Celcestietot):

Acum nu, dar am sa scriu laughing
Nu am gasit inca o intrebare legata de stiinta pe care pot sa o ridiculizez.Dar cand voi gasi, o voi face!

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu te va omorî. Alegi singur să faci asta, se numește sinucidere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te omoara el pentru ca te rezolvi tu prin: fumat, baut alcool, droguri, sex neprotejat cu n persoane de unde iei n boli, conduci ca prostu cu 150 la ora in zona de 50, nu aprobi tot ce face/zice iubita.

| GeoforceExperience a răspuns:

Te faci pocait si te exorcizezi. O explicatie clara ai la video asta https://www.youtube.com/watch?v=q0mQeV-TrO0

Răspuns utilizator avertizat