| anonim_4396 a întrebat:

Ce va făcut Dumnezeu să îl înjurați? El na deschis gura și nu va jignit nici pe unul, de ce îl batjocuriți, om nevinovat a fost ce va făcut să îl batjocuriți? cu ce ți-a greșit?

30 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Dar pe Monstrul de Spaghete de ce il injura? Nici el nu a deschis gura, nici macar nu are gura ca sa o deschida. Si cu toate astea e injurat zilnic. Pastafarianismul e una dintre cele mai prescurtate religii.

| Inferno a răspuns:

Am si eu o intrebare:

De cand cei ce cred in Dumnezeu sunt obligati sa-L injure pe Dumnezeu? Care e logica?

Pentru ca tu spui ca intrebarea e pentru cei ce cred in Dumnezeu: " ...nu mai posta dacă nu crezi..."

Iar intrebarea este : "Ce va făcut Dumnezeu să îl înjurați?"

| AvalohAlyn a răspuns:

Esti atat de dulce..printre pamanteni..parfumul Tau, ne cheama spre Eden, bunatatea Ta e atat de maaare, nu are margini si nici hotare...:)

Uite, iti recomand o melodie:
https://www.youtube.com/watch?v=wbdtqaBkOpI

Imi place mult.

Eu Il iubesc mult chiar daca mai am si momente de deznadejde.:(

El e mai pretios ca orice tezaur.
Nu ne-a facut nimic, ne-a iubit si ne-a creat.Iar noi, nu meritam asta.Doamne,noi n-am meritat.Da.Nu am meritat jertfa de pe cruce.:(

| sublime89 a răspuns:

Eu nu-l injur, pentru ca nu sunt nebun sa injur pe cineva despre care nu cred ca exista. Problema e ca multi crestini se simt ei injurati cand ii aud pe unii oameni spunand ca d-zeu nu exista.

| SergiuBoss11 a răspuns:

El are puterea de a schimba vietile oamenilor.de ce nu isi foloseste puterea pentru a schimba soarta oamenilor buni aflati in suferinta.Totusi,oamenii buni nu l-ar invinovati niciodata pe Bunul Dumnezeu pentru necazurile lor.
Ce au facut oamenii buni ca sa fie nedreptatiti de Dumnezeu? cu ce au gresit?

| mentholinks a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Asa avem noi impresia ca sunt nedreptatiti dar mare va fi rasplata in cer a acelora neprihaniti.

| citrixma a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Problema este că tu nu ai posibilitatea să cunoști cum au fost oamenii, tu nu ai posibilitatea de a vedea inima și de a vedea gândurile oameniilor, Dumnezeu face acest lucru și el a cunoscut inima și gândul lor, le-a dat un timp ca să se curățească dar oamenii nau ascultat pe o ureche lea-u intrat pe alta li-a eșit.

| Dorugar a răspuns:

Pai daca a fost OM insemna ca nu a fost Dumnezeu.
Dumnezeu este Creatorul iar oamenii sunt niste marate de creaturi!
ce naiba este atat de greu sa faci deosebirea intre o creatura amarata si un Creator?
Pai ce fel de religios/credincios esti tu?
Unul care crede in oameni in loc de Dumnezeu?
Daca crezi asta, atunci hai da mana cu mine ca eu tot asta cred, si anume ca pe planeta Terra numai oamenii sunt Dumnezeii si tot ei Diavolii, diferenta depinde ce ce anume fac!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Nimeni de aici nu l-a injurat.
2. Dumnezeu este om?
3.thinking Presupui ca el este atotstiutor, atotputernic, iubitor, intelegator, iertator etc etc...dar tot exista suferinta, saracie, violenta, crime, razboaie, foamete etc in lume, de ce?
4. La care Dumnezeu te referi, pentru ca sunt multi big grin
5. A deschis gura? rolling on the floor

| citrixma a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost om și a fost pe pământ nu cumva sa născut din fecioară? Pai dacă lumea nu merge la Biserică și nu au credință și nu mai există mărturisire cum vrei să fie bine când lumea iubește răul? Este doar un Dumnezeu Iisus Hristos, nu vreau chat cu tine, știu eu ce vrei tu, Da nu îți merge cu mine. Tocmai din contră nu îți mai răspund și dacă nu îți place bye bye trebuie să îți dovedesc ție sunt mulți care îl iubesc și îl cinstesc cum se cuvine, nu mai posta dacă nu crezi și nu ai nici o legătură de ce postezi din plictiseală? nu te rog eu fă asta pentru mine și nu mai posta la comenturile mele că îți dau ignor nu vreau oamenii neînțelegători care văd și nu cred aud da nu înțeleg, pot cunoaște dar nu vreau.

| anonim_4396 explică (pentru citrixma):

Dar ai pus o intrebare pentru cei ca mine, nu pentru credinciosi, oricum nu am sa iti raspund la intrebari de acum incolo pentru ca spui numai aberatii care deviaza de la realitate...: n-a, cica nascut din fecioara laughing. Bine da'mi ignore, raporteaza'ma, fa ce vrei ....Pa si pussy devil devil laughing

Răspuns utilizator avertizat
| SuNaM a răspuns:

Tata taci ca spui erezii si nu stii cum se decide Dumnezeu sa iti ofere in dar o mica anatema.Citeste si dupa vorbeste ca isi bat ateei joc de tine la prostii spui.

| TheImpaler a răspuns:

Tu esti avocatul domnului? rolling on the floor
cine l-a injurat?

| citrixma a răspuns (pentru TheImpaler):

Nu dar tu ești ca o pată de necurățire la masa lui.

| TheImpaler a răspuns (pentru citrixma):

Asa....si?

| citrixma a răspuns (pentru TheImpaler):

Curățeștete..ca să nu mai fac chat I want to stop to talk with you please undersand me I don t want to explain every time to you, because you not want to understand, Fi matur(ă) și nu mai posta la întrebările mele dacă nu te privesc, dacă nu crezi, dacă nu au nici un sens pentru tine, te rog fi capabil(ă) să înțelegi acest lucru, eu sper că ai această posibilitate de a înțelege să nu mai postezi unde nu te privește, unde textul pentru tine nu înseamnă nimic. să ai o zi plăcută nu doaresc chat la întrebările mele.

| TheImpaler a răspuns (pentru citrixma):

Observ ca scrii mai bine in engleza decat in romana. daca lui dumnezeu ii place gramatica, ce te faci?
nu doresti chat? fa-ti un site, pune intrebari si raspunde-ti la ele.
am intrebat doar "cine l-a injurat" si tu raspunzi ca eu sunt o pata pe masa domnului...ce ai in cap?

| TheImpaler a răspuns (pentru TheImpaler):

Si incearca sa-mi raspunzi in romana. practice make's you perfect!

| citrixma a răspuns (pentru TheImpaler):

Eu nu am posibilitatea de a cunoaște gândurile dar am posibilitatea să mă uit pe interenet și să văd cum lumea judecă pe Domnul prin diferite subiecte, prin diferite postări, prin diferite întrebări, da știu mai bine Engleză am fost plecat din țară, și nu doar faptul că l-au înjurat, au vorbit urât, au dus hule, mă întreb ce li-a făcut lor, și la mulți alți care fac chesti de astea fără știință sau din neștiință, lui Dumnezeu ii place fapta, smerenia, ascultarea. De ce vrei atâta chat cu mine dacă tu nu ai posibilitatea de a înțelege sau a asculta pe alți. faptul că nu crezi e problema ta, dar te rog nu încerca să lungești subiectul că nu are rost ești neânțeles sau neânțeleasă încearcă să nu mai postezi căci nu te privește întrebarea tu nu la-i nînjurat nici nu te privește sau dacă ai făcuto tot problema ta. Atâta timp cât nu te privește o întrebare și nu-i găsești rostu nu o lu-a în considerare, să ai o zi plăcută

| TheImpaler a răspuns (pentru citrixma):

Daca pui o intrebare doar pentru a spune cuiva noapte buna, o zi placuta, nu mai vorbi cu mine, etc, atunci la ce mai pui intrebarea? doar ca sa fie cineva OBLIGATORIU de acord cu tine? nu mai pune intrebari daca nu faci fata raspunsurilor. si faptul ca "ai fost plecat din tara" nu te scuza ca nu stii sa scrii. deci incearca ce ti-am recomandat eu cand si tu aveai alt nick, si eu aveam alt nickwinking
dictionarul ortografic, ortoepic si de punctuatie.

| TheImpaler a răspuns (pentru TheImpaler):

Sau mai bine! da-mi iar ignore pentru ca e singurul lucru la care va pricepeti. sa fugiti atunci cand nu faceti fata. se numeste lasitate.

| citrixma a răspuns (pentru TheImpaler):

Eu nu fug dar nu pot să îți răspund de fiecare dată și nu e motiv că nu fac față, nu pot sta să fac chat și răspund în parte de fiecare dată înțelegi și mai sunt și alte persoane nu ești singur(ă) aici care tot întreabă o întrebare am pus un răspuns dau nu zece înțelegi acum? și postează cât vrei tu nu îți mai răspund, nu că nu fac față că nu vreau și am pus punct. O întrebare am pus un răspuns dau te rog fi capabil(ă) să înțelegi acest lucru. dau ignor celor din lipsă de educație. Și cui vreau eu

| TheImpaler a răspuns (pentru citrixma):

Hai las-o asa cum a cazut rolling on the floor

| SuNaM a răspuns (pentru citrixma):

Ba repet taci, ca rad ateei si cu fundul de tine.Auzi cica dumnezeu este om, una inseamna sa fie om si una inseamna sa aiba fire umana.

| Anonim0078965 a răspuns:

Deci chiar mi se pare amuzanta intrebarea asta =) In primul rand, in 3 randuri sunt mai mult de 5 greseli gramaticale iar in al doilea, prietene, tu ai pus o intrebare, ceilalti ti-au raspuns si tot tu esti cel care e revoltat.Iti dau un sfat, atunci cand pui o intrebare ii respecti pe cei ce iti raspund.

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Porunca spune clar: ''Sa nu iei numele lui Dumnezeu in desert'' ..Pai care este numele lui? E ca si cum ai zice:''Sa nu iei numele mamei tale in desert'' Ceva de genul. Poti sa injuri cat vrei despre el, nu stii numele lui. Vorba aia ''nu cred pana nu vad''